Cestovní pojištění Keňa

Je cílem vaší cesty Keňa? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Keňa je státem východní části Afriky, který láká přemíru turistů především na své přírodní dominanty v podobě národních parků. Stát leží na pobřeží Indického oceánu a sousedí se zeměmi, jako Etiopie, Jižní Súdán, Uganda, Somálsko a Tanzanie. Keňa je spjata se sáhodlouhou historií, protože právě na tomto území žili předchůdci člověka. K oblíbeným městům patří nejenom Nairobi, ale také Mombasa, Lodwar nebo Eldoret. Keňa je doslova protnutá řadou nejrůznějších rezervací, jakými jsou třeba Tsavo a Masai Mara.

S Keňou se pojí i nejvyšší bod v zemi v podobě hory Mount Kenya. V překladu jde o Zářící horu s výškou 5 199 metrů nad mořem. Známá jsou velká jezera jako Viktoriino jezero, Turkana a Naivasha, včetně dlouhé řeky Tana. V překrásné přírodě nechybí ani vodopády Gura a Kindaruma. Z keňských nížin ve formě příkopu Východoafrické příkopové propadliny můžete pohodlně přecházet i k pohořím, jakým je část Etiopské vysočiny. Celkem se na území tohoto státu nachází 35 národních parků a rezervací. Zároveň zde žije více jak sedmdesát domorodých kmenů.


Keňa – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Národní rezervace Masai Mara

Jedna z nejvyhledávanějších chráněných oblastí. Na jejím území se nachází domorodý kmen Masajů a na velké ploše zde každoročně migrují tisíce nejrůznějších zvířat. Od pakoňů, přes antilopy, gazely, až po zebry, slony, leopardy a lvy. Chráněnou rezervací byla Masai Mara prohlášena v roce 1977.

Nairobi

Návštěva hlavního města nemusí skončit pouze u přelidněných čtvrtí. Své kouzlo zde má například čtvrť Karen. Velký kus historie o Keni naopak prozradí Národní muzeum, kde je vystavena řada archeologických vykopávek. V Nairobi je oblíbený tradiční trh zvaný The Maasai Market.

Národní park Tsavo

Další významné přírodní místo této země. Park je rozdělen na dvě oblasti, kterými jsou Tsavo East a TsavoWest. K vidění jsou vulkanické prameny Mzima, největší lávový pramen světa Yatta Plateau, přehrada Aruba a také okolí řeky Galana.

Národní park Lake Nakuru

Jak prozrazuje název tohoto národního parku, jeho součástí jsou velké vodní plochy. Právě ty se stávají centrem dění pro spoustu afrických zvířat, od nosorožců, až po hrochy a žirafy. Park nacházející se asi tři hodiny jízdy od Nairobi je sídlem největšího hejna ptáků a hlavně plameňáků, kterých je zde až jeden milion kusů.

Mount Kenya

Cíl vyznavačů vysokohorské turistiky a milovníků výšek. Vrchol lze zdolat s horolezeckou výbavou. Na hoře je situováno několik kempů a chat, kde je možné v případě potřeby nalézt bezpečné útočiště. Druhý nejvyšší vrchol Afriky se nachází v Národním parku Mount Kenya a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Malindi

Menší městečko Malindi je na pobřeží, které turistům nabízí pohled na atraktivní historické objekty, zajímavou architekturu, ale i možnost procházet po dlouhých palmových plážích. Jeho součástí je vodní národní park a také ten hadí s názvem Crocodile&Snake Park.


Keňa – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při návštěvě Keni nepodceňujte vhodná očkování.
  • Konzumujte pouze balenou pitnou vodu, žádnou jinou.
  • Setkat se můžete s výskytem malárie.
  • Vybrané části větších měst jsou spojeny s výraznější kriminalitou.
  • U hranic se Somálskem hrozí riziko teroristických útoků.
  • Vyhněte se větším shromážděním lidí.

Keňa

Hlavní město
Nairobi
Obyvatel
47 615 739
Rozloha
582 646 km2
Časová zóna
GMT+3
Měna
keňský šilink
Jazyk
svahilštinia

Cestovní pojištění Keňa

Cestovní pojištění Keňa

Je cílem vaší cesty Keňa? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Keňa – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Keňa vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…