Cestovní pojištění Chorvatsko

Je cílem vaší cesty Chorvatsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Chorvatsko je jednou z nejnavštěvovanějších destinací českých turistů. A to kvůli přijatelné vzdálenosti a překrásnému Jaderskému moři. Stát leží na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Velkým lákadlem jsou především přímořské oblasti, kde převládají oblázkové pláže a bohatý podmořský svět. Součástí Chorvatska jsou větší a menší ostrovy. Mezi známější lze zařadit Krk a Cres. Významnými jsou řeky Dráva a Dunaj. Směrem do vnitrozemí lze objevit horská pohoří, jakými jsou Dinárské hory. V nich se mimochodem nachází i nejvyšší hora v zemi, kterou je příznačně Dinara se svou výškou 1 831 metrů nad mořem.

Pomyslná evropská hvězda, i tak je označováno Chorvatsko díky svým krásám. Pro tuto zemi je vlastní především pohodový a neuspěchaný životní styl. Vedle ostrovů Hvar a Brač patří k hodně navštěvovaným oblastem Jižní Dalmácie a Istrie. Chorvatsko sousedí hned s několika státy. Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Slovinsko a Maďarsko. Tento stát se pojí i s bojem za nezávislost, který vedl k vítězství v roce 1995.


Chorvatsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Záhřeb

Záhřeb je vnitrozemskou dominantou země. Historické město s osobitou architekturou a spoustou krásných pamětihodností. Najdete mezi nimi například kostel sv. Marka, Horní město, trh Dolac nebo Záhřebskou katedrálu. Historické centrum si nenechte ujít za žádnou cenu.

Dubrovník

Město nacházející se v jižní části Chorvatska. V této oblasti patří k těm nejnavštěvovanějším. Unikátní je především pro své historické opevnění a centrum s původními objekty. Dokonalý výhled z místních vršků vám poodhalí spoustu barokních a gotických staveb. I proto je Dubrovník na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pelješac

Název chorvatského poloostrova, kde leží slavná pláž Žuljana nebo solné pánve. Na tomto území se rozkládá spousta historických krás. Tou nejznámější je určitě opevnění Ston, respektive jeho pozůstatky. Přímořské oblasti prezentují zajímavý podmořský zážitek.

Plitvická jezera

Jeden z nejznámějších chorvatský parků. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1949 a to kvůli průzračným jezerům a ostatním vodním plochám. Ty tvoří několik řek a desítky jedinečných vodopádů. Právě zde se nachází hromada pohádkových míst, která se objevila i na filmových plátnech.

Stovky ostrůvků

Jen málokterý cestovatel tuší, jak velké množství ostrovů, a hlavně menších ostrůvků náleží k Chorvatsku. Dle statistik vyplývá, že je to více, jak tisíc ostrůvků, které poskytují soukromé pláže, pestrou faunu a flóru.

Split

Největší město Chorvatska nacházející se na pobřeží Jaderského moře. Město plné tržnic, obchůdků a historických objektů. Je to například Archeologické muzeum, historickém centrum Old Town, pobřežní promenáda Riva a přemíra pláží.


Chorvatsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V Chorvatsku díky vysokým teplotám nepodceňujte pitný režim a ochranu pokožky před sluncem.
  • V letních měsících mohou na suchých místech vznikat požáry.
  • Při větší koncentraci lidí si hlídejte své osobní věci.
  • Pozor na některé oblasti vnitrozemí, kde probíhala válka. Mimo cesty lze narazit na nevybuchlé miny.

Chorvatsko

Hlavní město
Záhřeb
Obyvatel
4 171 954
Rozloha
56 542 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
chorvatšina

Cestovní pojištění Chorvatsko

Cestovní pojištění Chorvatsko

Je cílem vaší cesty Chorvatsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Chorvatsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Chorvatsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…