Cestovní pojištění Lotyšsko

Je cílem vaší cesty Lotyšsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Lotyšsko je typickou pobaltskou zemí. Společně s Litvou a Běloruskem tvoří pobaltskou trojici. Země pojící se s Rižským zálivem a Baltským mořem se vyznačuje krásnou přírodou. Tu tvoří například Vidzemské vrchy, ale také řeky Gauja, Daugava a Venta. Při pohybu v blízkosti pobřeží jsou nížiny, pahorkatiny a morény střídány spíše písečnými dunami. Na území Lotyška se nachází velké množství jezer. K těm známým se řadí kupříkladu Raznas a Lubanas.

V Lotyšku je příjemné to, že až polovina jeho území je stále spjata s nedotčenou přírodou, což je takovým evropským unikátem. Země leží v relativní nížině, protože nejvyšší bod dosahuje výšky pouhých 312 metrů nad mořem. Je to vrchol zvaný Gaiziņkalns. Tato postsovětská republika má velice zajímavou minulost, která je svázána především s rytíři. Stát sousedí s Ruskem, Estonskem, Běloruskem a Litvou. Zajímavostí je, že Lotyšsko je díky obdobnému názvu Latvija často neprávem zaměňováno za Litvu.


Lotyšsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Jūrmala

Známé lotyšské město, které se pojí s profesionálními a nadstandardními lázeňskými službami. Právě v této oblasti se nachází nejenom krásné pláže u moře, ale také termální prameny. To vše v kombinaci s tradičními historickými památkami a známým lesním parkem Dzintari.

Riga

Hlavní město označované jako pýcha Lotyšska. Ne nadarmo je historické centrum Rigy zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. K vidění je zde přemíra secesních objektů a koná se zde řada kulturních akcí. Významný je například Rižský zámek nebo kostel sv. Petra. Za návštěvu stojí také Dům Černohlavců.

Národní park Gauja

Národní park o celkové velikosti 900 km2 patří k největším parkům v Lotyšsku. Jeho název je poměrně zřejmý. Odvozen je totiž od řeky Gauja. Kromě krásné přírody se zde nachází hrad Krimulda nebo Gutmanisova jeskyně. Jedná se o jednu z největších jeskyní v celé oblasti Pobaltí.

Národní park Kemeri

Další ze známých přírodních atrakcí Lotyška. Národní park je vyhledávaný především pro rozmanité vodní a pralesní plochy. Právě v tomto parku se nachází stejnojmenné lázeňské město Lotyška. Ve prospěch tohoto místa hovoří hlavně léčivé bahno a spousta minerálních pramenů s pozitivními účinky pro lidské tělo.

Rundāle

Zámek Rundāle je pýchou Lotyška. Jeho vybudování proběhlo v 18. století a vyniká svým barokním stylem. Ne nadarmo je zámek označován jako Versailles Pobaltí. Venku se můžete kochat jedinečnými zahradami, uvnitř se nabízí poznání místního muzea.

Sigulda

Toto významné místo Lotyšska stojí bezpochyby za návštěvu. Situován je zde například Hrad Livonského řádu, který vznikl v roce 1207. Vyrazit lze i k Neogotickému zámku. Tato perla Lotyška je navíc obklopena úchvatnou přírodou.


Lotyšsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Vyhýbejte se odlehlejším a chudinským oblastem větších měst, kde hrozí riziko vyšší kriminality.
  • Při zimní návštěvě Lotyšska si dávejte pozor na silné mrazy.
  • Ve větších městech hrozí v prostředcích hromadné dopravy, na trzích a podobných přelidněných místech krádeže osobních věcí.
  • V zemi je přísně zakázaný antiradar v automobilu.
  • Povolená hranice alkoholu při řízení dopravního prostředku je 0,5 promile.
  • Je vhodné být očkovaný proti klíšťové encefalitidě.

Lotyšsko

Hlavní město
Riga
Obyvatel
1 934 218
Rozloha
64 589 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
euro
Jazyk
lotyština

Cestovní pojištění Lotyšsko

Cestovní pojištění Lotyšsko

Je cílem vaší cesty Lotyšsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Lotyšsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Lotyšsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…