Cestovní pojištění Norsko

Je cílem vaší cesty Norsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Severská země spadající do oblasti Skandinávie. To je Norsko přiléhající k Baltskému moři, Norskému moři a k Severnímu moři, kde je třeba počítat s opravdovými zimami. Součástí tohoto státu jsou ještě ostrovy jako Špicberky, Jan Mayen, Medvědí ostrov a Bouvetův ostrov. Pevninské ostrovy se dělí na Lofoty a Vesterály. Norsko se může pochlubit velice zajímavým krajinným rázem, který v severní části tvoří fjordy a ledovcová údolí. Jmenovat lze například Skandinávské pohoří, ale také přemíru jezer. Ne nadarmo, je Norsko označováno za Zemi tisíců jezer.

Norsko je rozděleno na osmnáct administrativních krajů. K těm nejnavštěvovanějším městům patří Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim a Kristiansand. Při návštěvě Norska je třeba počítat s tím, že ať už sem vyrazíte kdykoliv během roku, vždy si přibalte teplé oblečení. Součástí tohoto státu by mělo být i působiště nacházející na území Antarktidy. Jde o ostrov Petra I. a Zemi královny Maud.


Norsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Bergen

Významné město Norska, kterému se mezi místními říká Brána do území fjordů. V samotném městě se nachází Rybářské muzeum, Rybí trh, ale také pevnost označovaná jako Bergenhus. Celá centrální část Bergenu zvaná Bryggen je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Oslo

Hlavní město Norska vyznačující se svou čistotou a vstřícností tamního obyvatelstva. Na území města je k vidění spousta památek. Od Královského paláce, přes pevnost Akershus, až po Národní divadlo nebo sídlo parlamentu Storting. Za nákupy můžete v Oslu vyrazit do centra Bogstadvaien.

Preikestolen

Slavná přírodní památka Norska, která je světu obvykle prezentována jako přírodní div této země. Jde o tzv. kazatelnu neboli skalní útvar s plošinou dosahující výšky až 600 metrů nad mořem. Tento útes je dostupný i prostřednictvím turistických tras.

Národní park Jostedalsbreen

Jeden z oblíbených norských parků, v němž je situovaný největší ledovec Evropy. Národní parky Norska jsou obecně plné divoké zvěře, vodopádů, jezer a hustých lesů. Spousta z nich nabízí i řeky sjízdné na kánoích a raftech.

Trondheim

Pokud se chcete při návštěvě Norska opravdu pobavit, vyrazte do města Trondheim. To je plné nejrůznějších barů a zábavních klubů. Má to jeden prostý důvod. Město Trondheim je označováno jako studentské město, čemuž se přizpůsobila i většina místních podnikatelů.

Norská specialita Brunost

V Norsku na spoustě míst narazíte na místní specialistu v podobě hnědého sýra, jemuž se říká příznačně Brunost. Obvykle je konzumován ve spojení s vaflemi a džezem, popřípadě na jiný způsob.


Norsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Norsko se prezentuje minimální kriminalitou.
  • S drobnějšími krádežemi se lze setkat ve městech Oslo a Bergen.
  • Vyhněte se raději přistěhovaleckým čtvrtím.
  • Při návštěvě přírody nepodceňujte divoká zvířata.

Norsko

Hlavní město
Oslo
Obyvatel
5 328 212
Rozloha
385 207 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
norská koruna
Jazyk
norština

Cestovní pojištění Norsko

Cestovní pojištění Norsko

Je cílem vaší cesty Norsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Norsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Norsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…