Cestovní pojištění Chile

Je cílem vaší cesty Chile? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Podlouhlý stát Jižní Ameriky nacházející se při pobřeží s Tichým oceánem má celkovou délku 4 329 kilometrů. To z Chile dělá nejdelší stát světa. Samotná země je ohraničena vysokými horami a z geografického hlediska se dělí na více částí. Kromě And a Pobřežního pohoří jsou zde také nížiny. Sousedními zeměmi Chile jsou Argentina, Bolívie a Peru. Na území tohoto státu je jeden z největších vulkánů na světě. Je jím Ojos del Salado, který zároveň prezentuje nejvyšší vrchol v Chile. Jeho výška je 6 893 metrů nad mořem.

K Chile patří i Velikonoční ostrov. Mezi přírodní dominanty této země lze zařadit sopku Villarnica, slavnou poušť Valle de la Luna nebo údolí proslulé řeky Aconcaguy. V chilské přírodě se velice často setkáte s alpaky nebo lamami. V případě flóry si cestovatelé projdou opravdu vším, od kaktusů, přes kapradiny až po smíšené lesy. Právě údolí Aconcagury je hodně populární kvůli tamním odrůdám vína, jež se dováží do celého světa.


Chile – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Velikonoční ostrov

Neopomenutelná součást Chile, kde se nachází Národní park Rapa Nui zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Dohromady se skládá za sedmi úchvatných částí, jakými jsou Costsa Norte, Hanga Roa, Aha Akvi, Rano Raraku, Puna Pau a Rano Kau.

Nejsušší místo Chile

Tím je poušť Atacama, v níž je kupříkladu město Humberstone, jezírko Laguna Chaxa, údolí Valle de la Luna a oáza San Pedro de Atacama. Ta na cestovatele dýchne svou jedinečnou atmosférou a zároveň přináší pestré zázemí.

Santiago de Chile

Hlavní město je důležitou částí Chile. Dokazuje to katedrála Metropolitana nebo nejstarší budova. Ta nese název Iglesia de San Francisco. Základní stavební kámen tohoto objektu byl položen v roce 1586. K vidění jsou i mnohá muzea jako Museo de la Moda a Museo de la Memoria y los Derechos Humanos.

El Tatio

Oblast plná gejzírů nacházejících se v severní části země. Konkrétně jde o lokalitu ve výšce kolem 4 200 metrů nad mořem. Právě vulkanické působiště El Tatio patří k nejvýše položeným gejzírovým oblastem na světě, odkud se nabízí překrásný pohled.

Město Valparaíso

Ve střední části Chile leží město s významnou historickou čtvrtí, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Staré objekty, přístav, devět univerzit, ale také park Parque Cultural de Valparaíso. To vše zakončeno překrásnými pohořími a plážemi.

Údolí Valle del Elqui

Do těchto míst směřují především vyznavači UFO a milovníci krásné přírody. Prostřednictvím místních tras budete moci v údolí poznat vše zásadní. Od historických objektů, přes pestrý kulturní program, až po bohatou flóru a faunu.


Chile – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Dejte si pozor na kvalitu pitné vody v některých odlehlejších oblastech.
  • V horských lokalitách nepodceňujte dostatečnou ochranu před silným sluncem.
  • Vyšší kriminalita je u peruánských a bolivijských hranic.
  • Na zloděje si dávejte pozor v centru Valparaísa.
  • Čas od času mohou přijít nečekaná menší zemětřesení.
  • Není dobré přespávat na opuštěných plážích.

Chile

Hlavní město
Santiago de Chile
Obyvatel
17 789 267
Rozloha
756 267 km2
Časová zóna
GMT-3/6
Měna
chilské peso
Jazyk
španělština

Cestovní pojištění Chile

Cestovní pojištění Chile

Je cílem vaší cesty Chile? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Chile – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Chile vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…