Cestovní pojištění Švýcarsko

Je cílem vaší cesty Švýcarsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Švýcarské spříseženství, Švýcarská konfederace nebo chcete-li Švýcarsko. To je vnitrozemský stát situovaný ve střední části Evropy. Země obklopená pěti státy se rozprostírá mezi Ženevským jezerem a Bodamským jezerem. Na území Švýcarska se je několik horských oblastí. Jsou to Švýcarské Alpy, Jura a Švýcarská plošina. Všechny tyto lokality zabírají většinu území. Švýcarsko se pyšní řadou často navštěvovaných měst a oblastí, jakými jsou Bern, Ženeva, Basilej,Lugano, St. Moritz, Lausanne a Zermatt.

Nejsou to pouze horys výškou pohybující se kolem hranice 4 000 metrů nad mořem, které patří k hlavním dominantám Švýcarska. Na území tohoto státu se nachází více jak 1 500 jezer odlišné velikosti, jež stojí za návštěvu. Švýcarsko se honosí i svými specifickými strážemi plnícími velice důležitou roli a ochrannou funkci. Říká se jim Guardia SvizzeraPontificia. Tento stát je jako stvořený pro milovníky přírody, kterou prochází řada železničních tras. Spojit tak lze obojí dohromady.


Švýcarsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Swiss National Park

Jde o název jediného národního parku tohoto státu. V této oblasti se nachází nejenom městečko Zernez, ale také divoká příroda protnutá spoustou turistických stezek. Pozorovat zde můžete například sviště nebo kamzíky v jejich přirozené domovině.

Stein am Rhein

Město plné nejrůznějších středověkých staveb. Staré domy zde vytváří doslova pohádkové místo, jež je mnohdy označováno jako jedno z nejkrásnějších v celé zemi. Tím nejstarším domem ve Stein am Rhein je Dům u Červeného vola pocházející z roku 1520.

Matterhorn

Nejvyšší hora Švýcarska, která svou výškou atakuje hranici 4 478 metrů nad mořem. V jeho blízkosti se nachází jezero Riffelse. Matterhorn je navštěvovaný nejenom v létě, ale také v zimě, kdy přináší perfektní zázemí pro lyžování.

Ženevské jezero

Jezero, na jehož břehu stojí významné město Ženeva se svým historickým centrem. Jde o největší a nejrozlehlejší jezero Švýcarska, z jehož hladiny se můžete kochat pohledem na švýcarské Alpy. Pravý název Ženevského jezera je LacLéman.

Curych

Další ze známých měst Švýcarska. Pověstné je především pro vysoké cenové náklady v podstatě za cokoliv. V jeho útrobách můžete zajít třeba do uličky Spiegelgasse nebo dáte přednost velké katedrále zvané Grossmüster pocházející z roku 1100.

Bern

Hlavní město Švýcarska, jehož nejvýznamnější částí je staré město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Spousta malých uliček, ohromující architektura domů a přemíra květin. Ty se nachází snad na každém kroku.


Švýcarsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Pokud je špatné počasí, nechoďte na vysokohorské túry.
  • V zimě pozor na laviny, je vhodné držet se vyznačených tras.
  • Zvýšené opatrnosti dávejte na ledovcové trhliny.
  • Kriminalita ve městech je minimální.

Švýcarsko

Hlavní město
Bern
Obyvatel
8 501 484
Rozloha
41 285 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
švýcarský frank
Jazyk
němčina

Cestovní pojištění Švýcarsko

Cestovní pojištění Švýcarsko

Je cílem vaší cesty Švýcarsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Švýcarsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Švýcarsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…