Cestovní pojištění Lucembursko

Je cílem vaší cesty Lucembursko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Lucembursko neboli Lucemburské velkovévodství je vnitrozemním evropským státem, který je rozdělen na dvě oblasti. Severní část země tvoří lokalita zvaná Oasling, kde se nachází kupříkladu Porýnská břidličnatá vrchovina a hora Kneiff s výškou 560 metrů nad mořem. Jižní část Lucemburska je označována jako Gutland. Zde je situována hora Mont-Saint-Jean s výškou 472 metrů nad mořem. Lucembursko se nachází v západní Evropě, kde sousedí s Francií, Německem a Belgií. Současným vládcem země je od roku 2000 Jindřich I. Lucemburský.

Lucembursko je zakládajícím členem mnohých organizací, jakými jsou Evropská unie, Benelux, OECD a NATO. Největším a zároveň hlavním městem je Lucemburk. Mezi další známá města patří Esch-sur-Alzette, Differdange a Dudelange. Ve východní části země se nachází řada přírodních atrakcí, které jsou velkým turistickým lákadlem. Jmenovat lze například oblast Malé lucemburské Švýcarsko. Z krajinných krás zmíníme ještě říčku Korn, národní řeku Alzette a Středoněmeckou vysočinu.


Lucembursko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Hlavní město Lucemburk

Historická pýcha Lucemburska. Město mostů a krásných památek, kam spadá Velkovévodský palác, Katedrála Notre Dame vytvořená z jezuitského kostela, hrad Lucillinburhuc, Muzeum dějin hlavního města a v neposlední řadě i náměstí Square Jan Palach neboli Place d´Armes.

Ardeny

Významná část Lucemburska, která se stane velkým lákadlem pro aktivní nadšence. Právě v této oblasti jednoznačně vítězí turistika a cykloturistika. Nachází se zde hrad Clervaux a spousta dalších. Cestovat můžete od jednoho k druhému – hrad Erpeldange, hrad Bourscheid a hrad Brandenburg.

Údolí sedmi hradů

Lucembursko je doslova protnuto krásnými hrady s dlouhou minulostí. Dokazuje to lokalita označovaná jako Údolí hradů. Právě zde se jich v těsné blízkosti nachází hned sedm. Jsou to hradySeptfontaines, Ansembourg, Hollengels, Mersch, Schoenfels, Koerich a Ansembourg.

Hrad Vianden

Mezi desítkami lucemburských hradů jde jednoznačně o pýchu této země. Situovánje ve stejnojmenné malé obci a zaujímá především svou architekturou a vnitřními interiéry. Ne nadarmo je hrad Vianden přezdívaný jako Lucemburský Karlštejn, a to proto, že se zde narodil český král Jan Lucemburský.

Pevnost Thüngen

Pevnost DräiEechelen přezdívaná podle svého tvaru jako Tři žaludy. Zachovalé historické místo, odkud se cestovatelům dostává překrásného výhledu po okolí. Součástí této stavby je pevnostní muzeum, prostřednictvím něhož lze nahlédnout do minulosti Lucemburska.

Kasematy Bock

Přesně tímto názvem jsou označovány pozůstatky hradu Lucilinburhuc. Z původní pevnosti se postupem času stala turistická atrakce čítající 23 kilometrů podzemních chodeb. V dnešní době je přístupná pouze část těchto prostor.


Lucembursko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • I když postupně stoupá kriminalita ve větších městech, patří Lucembursko do skupiny těch bezpečnějších zemí Evropy.
  • Své osobní věci si hlídejte hlavně na nádražích a na přeplněných místech.
  • Při zimních aktivitách se držte vyznačených sjezdovek a tras.

Lucembursko

Hlavní město
Lucemburk
Obyvatel
590 667
Rozloha
2 586 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
lucemburština

Cestovní pojištění Lucembursko

Cestovní pojištění Lucembursko

Je cílem vaší cesty Lucembursko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Lucembursko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Lucembursko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…