Cestovní pojištění Spojené arabské emiráty

Je cílem vaší cesty Spojené arabské emiráty? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Spojené arabské emiráty jsou známy pod zkratkou SAE. Jde o bohatý stát situovaný na pobřeží Perského zálivu a ležící na Arabském poloostrově v jihovýchodní Asii. Země je rozdělena na sedm autonomních oblastí a při pobřeží se nachází několik přidružených ostrovů. Právě na jednom z nich se rozléhá hlavní město SAE, kterým je Abú Dhabí. Většina plochy Spojených arabských emirátů je pokryta pouští a nížinami. Při cestě do tohoto státu je třeba respektovat pravidla tamního náboženství, jímž je islám.

SAR neboli Spojené arabské emiráty se pyšní řadou výjimečností. V zemi je kupříkladu jedno z nejrušnějších letišť světa. Je zde čtvrtina světových jeřábů pro výstavbu výškových budov a vozový park tamní policie je vskutku luxusní. Tvoří jej totiž automobily Ferrari, Lamborghini a Bentley. Spojené arabské emiráty sousedí se Saudskou Arábií a Ománem. Přes vodní hladinu jsou nejbližšími sousedy Pákistán, Katar a Írán.


Spojené arabské emiráty – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Pohoří Al-Hadžar

Pohoří ležící na hranici SAE a Ománu. V sáhodlouhé poušti jeden z mála velkých výběžků, který je vhodný hlavně pro turistiku. Pohoří Al-Hadžar je naprostým opakem moderních letovisek a velkých měst Spojených arabských emirátů.

Palmové ostrovy

Palmové ostrovy jsou názvem uměle vytvořených ostrůvků. Jejich pojmenování je odvozeno podle tvaru, jenž připomínají. Tím je pochopitelně palma. Obývány jsou především bohatými lidmi z celého světa. Na jejich ploše leží luxusní vily. Nejznámějším palmovým ostrovem je Palm Jumeriah.

Mall of the Emirates

Vyznavači nekonečného nakupování při cestě do Spojených arabských emirátů nesmí minout jedno z nejznámějších nákupních center. Je jím MalloftheEmirates, kde se mimochodem nachází i divadla, zimní sjezdovka Ski Dubai a ostatní výjimečnosti.

Sheikh Zayed Grand Mosque

Název Velké mešity šejka Zayeda. Jde o unikátní náboženský objekt s velkým mauzoleem. Jeho výstavba přišla na třináct miliard korun a jak název prozrazuje, jde o dar pro šejka. Nachází se zde luxusní lustry a také největší koberec světa s plochou 5 000 m2.

Dubai Miracle Garden

Dubajská zázračná zahrada představuje další z nevídaných unikátů Spojených arabských emirátů. Obrovská květinová zahrada je pomyslným botanickým klenotem v poušti. Dokazuje to více jak 45 milionů květin.

Hotel Burdž al-Arab

Když navštívíte jedno z nejznámějších měst SAE, kterým je Dubaj, jistě vám neunikne ten nejvýraznější symbol tohoto města. Je to jeden z nejluxusnějších hotelů světa zvaný Burdž al-Arab, jehož tvar připomíná plachetnici. Nutno podotknout, že zde si turisté opravdu hodně připlatí.


Spojené arabské emiráty – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Nezapomínejte na dostatečnou ochranu před silným slunečním zářením.
  • V Dubaji si dávejte pozor na časté krádeže cestovních dokladů.
  • Ideální volbou je ubytování spojené s možností využití trezoru pro osobní věci a cennosti.
  • Některé lokality mohou postihovat silnější a nepříjemné deště.

Spojené arabské emiráty

Hlavní město
Abú Dhábí
Obyvatel
9 205 651
Rozloha
83 600 km2
Časová zóna
GMT+4
Měna
dirham
Jazyk
arabština

Cestovní pojištění Spojené arabské emiráty

Cestovní pojištění Spojené arabské emiráty

Je cílem vaší cesty Spojené arabské emiráty? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Spojené arabské emiráty – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Spojené arabské emiráty vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…