Cestovní pojištění Dominikánská republika

Je cílem vaší cesty Dominikánská republika? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Exotický ráj v Karibském moři. To je Dominikánská republika zabírající východní část ostrova Hispaniola. Západní část ostrova náleží Haiti. Tento ostrov je nedílnou součástí souostroví Velké Antily. V Dominikánské republice si budete užívat nejenom přímořské pohody na pláži, ale přemíry horských pásem. Právě v těchto oblastech je nutné počítat s vyšší vlhkostí vzduchu a většími teplotami. Nejvyšší horou Dominikánské republiky je Pico Duarte se svou výškou 3 087 metrů nad mořem. Směrem k pobřeží se začínají objevovat nížiny. Tím nejnižším bodem je jezero Enriquillo.

Dominikánská republika je strůjcem pestrého cestovního ruchu. Významnými městy jsou Santo Domingo, Santiago de los Caballeros, La Romana a San Pedro de Macoris. Pobřeží je lemováno zelenými palmami, čistým mořem a bílým pískem. Ne nadarmo patří dominikánské pláže k těm nejkrásnějším na světě. Poznávat lze jak rybářské vesničky, tak divoký noční život ve městech. Tento ostrov byl objeven Kryštofem Kolumbem v roce 1492.


Dominikánská republika – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Ostrůvek Isla Saona

Doslova ráj na zemi. To je tropický ostrůvek nacházející se v národním parku Del Este. Právě zde si na své přijdou potápěči vyhledávající podmořský život, filmaři při natáčení nejrůznějších scén a turisté toužící soukromí. Na Isla Saona se můžete těšit na liduprázdné pláže.

Primada de America

Jedna z nejstarších památek. Katedrála Primada de America byla postavena v 16. století. Spojení renesanční kaple a gotické střechy je famózní. Významnou je také díky tomu, že jsou v ní uloženy ostatky mořeplavce Kryštofa Kolumba.

Pláž Bavaro Beach

Nádherné pláže jsou předností Dominikánské republiky a tato patří asi k těm nejkrásnějším ze všech. Je součástí vyhledávaného letoviska Punta Cana. Zajímavá je svou délku, která je rovných třicet kilometrů. Kokosové palmy a nádech exotiky zde budete pociťovat na každém kroku.

Kaskáda vodopádů

Až dvacet sedm vodopádů tvořících zajímavou kaskádu nacházejících se poblíž letoviska Puerto Plata. To je přírodní úkaz zvaný Damajaqua Cascades, kde si užijete pohledu na průzračnou vodu a tropickou krajinu kolem. Ten největší vodopád stéká z výšky až jedenácti metrů.

Velký producent doutníků

Dominikánská republika sehrává ve světovém měřítku také důležitou roli ve výrobě doutníků. Ty nejznámější produkuje La Aurora Cigar Factory. Továrna, do jejíž útrob mohou turisté nahlédnout a spatřit na vlastní oči výrobu od A až do Z.

Rum

Další z důvodů, proč navštívit Dominikánskou republiku. Právě zde vznikají značky světové kvality zhotovené z melasy, které slouží přímo k pití nebo k vytváření populárních koktejlů. Ochutnat můžete například produkt Barcelo a rum Brugal.


Dominikánská republika – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Pozor na drobnější krádeže ve větších městech.
  • Od srpna do listopadu zde hrozí tropické bouře a hurikány.
  • Nepodceňujte doporučená očkování před příjezdem do země.
  • Díky vyšším teplotám je třeba využívat opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem.
  • Pijte pouze balenou vodu.

Dominikánská republika

Hlavní město
San Domingo
Obyvatel
10 734 247
Rozloha
48 730 km2
Časová zóna
GMT-4
Měna
dominikánské peso
Jazyk
španělština

Cestovní pojištění Dominikánská republika

Cestovní pojištění Dominikánská republika

Je cílem vaší cesty Dominikánská republika? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Dominikánská republika – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Dominikánská republika vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…