Cestovní pojištění Švédsko

Je cílem vaší cesty Švédsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Švédsko je díky své velikosti třetí největší zemí Evropy. Jde o severský stát nacházející se na Skandinávském poloostrově, kde zároveň sousedí s Norskem, Dánském a Finskem. Břehy tohoto státu jsou obklopeny Botnický zálivem a Baltským mořem. Celá země se dělí na tři důležité části. Tou největší je bezpochyby Norrland zabírající asi tři pětiny celé pevniny. Dále je to Svealand a Götaland. Součástí Švédska jsou ještě ostrovy, z nichž ty největší tvoří Öland a Gotland.

Švédsko se vyznačuje krásnou severskou krajinou nabývající spousty podob. Nestranná země, která od roku 1814 neválčila s žádnou jinou, prezentuje turistům až 28 národních parků. Jejich celková plocha tvoří asi 1,4 % celé země. Největšími jezery ve Švédsku jsou Vättern a Vänern. Mezi nejlidnatější města se řadí Stockholm, Göteborg, Malmö, Uppsala a Örebro. Plný název Švédka je Švédské království, což vypovídá o tom, že zde stále vládne konstituční monarchie. Severská příroda je doplňována unikátními historickými památkami.


Švédsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Stockholm

Jedno z nejskvostnějších měst Švédska. Zajímavostí je, že se rozprostírá až na čtrnácti ostrovech. Navštívit zde můžete palác Drottningholm, muzeum Vasa, staré město Gamla Stan a lesní hřbitov označovaný jako Skogskyrkogården. Nachází se zde ty nejstarší skanzeny v zemi.

Jezero Vänern

Největší jezero Švédska představuje zároveň největší zdroj pitné vody. Tato vodní plocha je zasazena v jihozápadní části země a rozhléhá se na území 5 650 km2. Díky tomu je jezero Vänern třetím největším jezerem celé Evropy.

Öresundský most

Technická dominanta Švédska, která se stojí nad stejnojmenným průlivem spojujícím Švédsko s Dánsko. A to konkrétně Malmö s Kodaní. Dvoupatrový most má celkovou délku šestnáct kilometrů a slouží nejenom automobilům, ale také vlakům.

Kaknästornet

Druhá největší stavba Švédska. Tento název patří populární televizní věži, která do roku 2005 patřila k těm nejvyšším v zemi. Nakonec ji předehnala stavba zvaná Turning Torso. Televizní věž Kaknästornet má celkovou výšku 155 metrů.

Souostroví Kvarken

Místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Souostroví Kvarken je nedílnou součástí Švédska a je zhmotněno v podobě více jak 5 600 malých ostrůvků. Jde o unikátní oblast, ve které lze přes zimu vytvořit originální ledovou silnici.

Švédská kuchyně

Gastronomie je významnou součástí Švédska. Lidé v zemi dokonce slaví i svátky spojené s jídlem, jako je například svátek vaflí a ty další. K tradičním švédským pokrmům se řadí Janssons frestelse, Fläskpannkaka, Kroppkakor a Pyttipanna.


Švédsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V zimě si dávejte pozor na neočekávané sněhové bouře.
  • V přírodě se držte vyznačených tras.
  • Švédsko je spjato s minimální kriminalitou.
  • Dovoz jakýchkoliv narkotik je stíhám vysokými tresty.
  • Ve městech parkujte pouze na vyhrazených místech, jinak velice často hrozí pokuta.

Švédsko

Hlavní město
Stockholm
Obyvatel
10 182 291
Rozloha
449 964 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
švédská koruna
Jazyk
švédština

Cestovní pojištění Švédsko

Cestovní pojištění Švédsko

Je cílem vaší cesty Švédsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Švédsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Švédsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…