Cestovní pojištění Irsko

Je cílem vaší cesty Irsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Ostrovní stát nacházející se v severozápadní části Evropy. Kolem něj se rozprostírá Atlantský oceán, Keltské moře, Irské moře a Svatojiřský průliv. Tato země je dlouhodobě spojována s vysokým hodnocením, pokud jde o kvalitu života. Většina území je nížinatého charakteru. Vyšší pohoří se vyskytují hlavně u moře. Jmenovat lze například Wicklow Mountains nebo Macgillycuddy´s Reeks. Nejvyšším vrcholem Irska je hora zvaná Carrauntoohill se svou výškou 1 041 metrů nad mořem. Nejdelší řekou na ostrově je Shannon. Kromě ní zde leží i velká jezera Lough Ree, Lough Allena Lough Derg.

Tato země je zajímavá svou historií, jež sahá až čtyři tisíce let před náš letopočet. Ne nadarmo je tento ostrov označován jako Zelený ostrov, protože příroda zde je skutečně skvostná. Nádherné památky střídají každoroční festivaly a nejrůznější kulturní akce. Hlavním patronem Irska je sv. Patrik. Ten měl kdysi dávno z ostrova vyhnat všechny hady. I díky tomu se v Irsku pravidelně slaví Den svatého Patrika, který připadá na 17. března.


Irsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Dublin

Pýcha a zároveň hlavní město celého Irska. Právě zde se nachází slavná Katedrála sv. Patrika se svou výškou 70 metrů. Kromě ní můžete navštívit Dublinský hrad, Katedrálu Christ Church nebo most Ha´Penny Bridge. V Dublinu je mimo jiné také nejstarší univerzita v zemi Trinity College.

Rock of Castle

V jižní části Irska je možné navštívit komplex se středověkou architekturou nesoucí název Rock of Castle. Kamenné stavby z 15. století nabývají nejrůznějších podob. Je to třeba gotická katedrála, okrouhlá věž nebo kaple.

Země piva a whisky

Irsko se ve světě prezentuje také v oblasti alkoholických nápojů. S tímto ostrovním státem se neodmyslitelně pojí černé pivo Guiness, které začalo být vyráběno už v 9. století. Tím druhým populárním nápojem je irská whisky Jameson.

Národní park Killarney

Na ploše o velikosti více jak 10 tisíc hektarů můžete spatřit nevídané přírodní krásy. Ty tvoří jezera ale i pohoří Mangerton nebo Shehy. Do těchto dokonalých krajinných scenérii jsou zasazeny trosky starých hradů nebo rodinné sídlo Grosvenorů. Národní park Killarney se nachází v hrabství Kerry.

Hrad Bunratty

Tato slavná historická stavba stojí na břehu řeky Shannon. Hrad má několik věží, poutavé exteriéry a naučné interiéry, kde jsou nejrůznější sbírky plastik a předmětů. Hrad Bunratty byl vystavěn v 15. století a kolem něj se je překrásný park Bunratty folk Park.

Moherské útesy

Dokonalá podívaná na útesy s výškou až 200 metrů. To jsou Moherské útesy lemují břehy Irska, konkrétně od O´Brienovy věže až po Hag´s Head. Jde o nejvyšší a pravděpodobně i nejznámější útesy v celé Evropě.


Irsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Myslete na to, že v Irsku se řídí vlevo.
  • Pozor na drobnější kriminalitu v přelidněných částech Dublinu.
  • Při nočních procházkách počítejte s místními opilci vracejícími se z hospůdek domů.
  • Zvýšené ostražitosti dbejte při placení v restaurací. Místní se někdy snaží nadsadit cenu pro turisty.

Irsko

Hlavní město
Dublin
Obyvatel
47 577
Rozloha
70 273 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Irsko

Cestovní pojištění Irsko

Je cílem vaší cesty Irsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Irsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Irsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…