Cestovní pojištění Maledivy

Je cílem vaší cesty Maledivy? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Maledivy jsou překrásným souostrovím nacházejícím se v Indickém oceánu. Ostrovní stát se skládá asi z 1 196 ostrůvků, z nichž jenom šestina je obyvatelných. Maledivy, to je řetězec devatenácti korálových ostrovů, a tedy i překrásný exotický ráj. Ostrovy jsou poblíž Srí Lanky a Indie. K významným městům Malediv patří hlavní město Male, Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo. Maledivy jsou právoplatně označovány za nejmenší asijskou zemi a tím pádem za nejmenší stát s muslimským náboženstvím.

Vzhledem k charakteru a umístění Malediv se není čemu divit, že až 99 % tohoto území je pokryto vodní plochou. V okolí ostrovů se vyskytují až dva tisíce druhů ryb, včetně delfínů. Maledivy jsou zároveň nejníže položeným státem na světě, což dokazuje nejvyšší nadmořská výška 2,3 metrů nad mořem. Maledivy, to je to pravé synonymum pro exotickou a tropickou dovolenou se vším všudy, včetně hřejivého klimatu. Ročně navštíví ostrovy přes 1,2 milionů obyvatel.


Maledivy – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Ostrov Nilandhoo

Ostrov nacházející se na jihu atolu Faafu. Právě na tomto ostrově je druhá nejstarší mešita na celých Maledivách. Jmenuje se AasaariMiskiiy a pochází z let 1153 až 1166. Od tohoto kamenného objektu můžete vyrazit i na populární a překrásné pláže.

AriAroll

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších atolů, který je doslova rájem pro potápěče. Pod vodou je možné pozorovat velké ryby, včetně žraloků. Velkým lákadlem jsou nejenom místní útesy, ale také hlavní město Male, kde život a tradice jenom bují.

Male

Hlavní město Malediv skrývající řadu zajímavostí, ať už historického či kulturního rázu. Navštívit můžete například palác Muleeaage&Medhu Ziyaarath, mešitu Grand Friday Mosque, trhy plné lidí Produce Market nebo velké muzeum National Museum, kde se nachází přemíra artefaktů.

Utheemu Ganduvaru

Přesně tímto názvem je označován národní hrdina spjatý s Maledivy. Dokazuje to stejnojmenný palác pocházející z roku 1573. Právě jeho interiéry jsou vyrobeny ze dřeva a jejich stáří nabývá stovek let. Na tomto místě žil Mohammed Thakurufaanu.

South Malé Atoll

Atol vyznačující se klidnou a harmonickou atmosférou. Sem byste měli utíkat od ruchu velkoměsta. Součástí tohoto atolu je známý ostrov Maafushi. Ten se vyjímá přívětivostí a otevřeností tamního obyvatelstva, včetně rozmanitých krás.

Mešita Kandhuvalu Mosque

Jedna z nejstarších mešit na souostroví Maledivy. I tato mešita je spojována s životem národního hrdiny, kterým byl Mohammed Thakuruffanu. Dle dochovaných nálezů z teakového dřeva lze usuzovat, že její vybudování proběhlo v polovině 16. století. Mešita Kandhubalu Mosqueje situována na atolu Northern Attols.


Maledivy – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při potápění si dávejte pozor na zranění o korálové útesy.
  • Nepodceňujte ostré sluníčko, hrozí úpal a úžeh.
  • Jediným rizikem při koupání v moři mohou být silnější mořské proudy.
  • Raději nekonzumujte vodu z kohoutku a pijte vodu balenou.
  • I zde platí, nenechávat si své osobní věci a cennosti bez dozoru.

Maledivy

Hlavní město
Male
Obyvatel
351 572
Rozloha
298 km2
Časová zóna
GMT+5
Měna
rufiyaa
Jazyk
divehi

Cestovní pojištění Maledivy

Cestovní pojištění Maledivy

Je cílem vaší cesty Maledivy? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Maledivy – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Maledivy vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…