Cestovní pojištění Maďarsko

Je cílem vaší cesty Maďarsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Maďarsko je ryze lázeňským státem. Svoji přínosnou pověst si získalo díky termálním pramenům. Mezi unikátnosti této země patří samotný jazyk maďarština a ostřejší jídla. Maďarsko je vnitrozemským státem nacházejícím se mezi Slovinskem, Chorvatskem, Srbskem, Rumunskem, Ukrajinou, Rakouskem a Slovenskem. Současná podoba Maďarska představovala v dřívějších dobách součást Uherska. Země je důležitým článkem mnoha Evropských organizací, jakými jsou třeba OSN, EU, Rada Evropy, NATO a dalších.

Tato země je spíše rovinatého a mírně zvlněného charakteru, takže nejvyšší vrchol zde naleznete ve výšce 1 015 metrů nad mořem. Je jím známá hora Kékes. Maďarsko se pyšní spoustou zalesněných ploch. Je to Bakoňský les nebo krásné Zadunajské středohoří. Opakem těchto míst je Podunajská nížina a Malá uherská nížina. Největší řekou Maďarska je Dunaj. K těm dalším známým patří ještě Tisa, Dráva a Rába. Při návštěvě Maďarska stojí za shlédnutí města jako Budapešť, Debrecín, Miskolc a Segedín.


Maďarsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Balaton

Jinak řečené maďarské moře. To je největší jezero střední Evropy, které nabízí turistům nejenom velkou vodní plochu. Je to také pestré vyžití v okolí. Krásná příroda, cyklostezky, turistické trasy, ale i dobré víno, protože Balaton se nachází v lokalitách kvalitního maďarského vína.

Budapešť

Hlavní město Maďarska je zásobárnou originálních, historických a zajímavých staveb. Jmenovat lze například Baziliku sv. Štěpána, budovu parlamentu, která je nejstarší v zemi, Hradní vrch, Velkou synagogu a Andrássyho třídu. Tento umělecký a kulturní bulvár stojí rozhodně za návštěvu.

Národní park Hortobágy

Maďarsko se pyšní překrásnou přírodou nabývající nejrůznějších podob. Vydat se můžete do oblasti s úchvatnou krajinou, vynikajícím gastronomickým zážitkem a termálními prameny. Je to Národní park Hortobágy, který je dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO.

Termální lázně

Pýcha celého Maďarska. Termální prameny a koupaliště jsou velkým lákadlem, a to především z ozdravných důvodů. Mezi populární maďarské lázně se řadí Hévíz, Šoproň, Eger a Széchényiho lázně. Ty byly otevřeny už v roce 1876.

Tokaj

Název odrůdy asi jednoho z nejznámějších vín Maďarska. Stejnojmenné město s vinicemi se nachází v severní části země, kde vzniká tato vynikající lahodná vinná réva. Možná i proto si zasloužila být na seznamu světového dědictví UNESCO.

Město Pécs

Město, které je označováno za jedno z nejpřitažlivějších v zemi. Může za to bezpochyby jeho situování, středomořské klima a krásné památky v něm samotném. To vše utváří jedinečnou atmosféru, jež se opět prezentuje na seznamu kulturních památek UNESCO.


Maďarsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • U Balatonu se připravte na větší množství komárů. To samé platí i u velkých řek.
  • Nenechávejte cennosti na sedadlech zaparkovaných aut.
  • Ve větších městech pozor na kapesní zloději.
  • Uprchlická krize může negativně působit na hranicích se Srbskem a Chorvatskem.
  • Při objevování přírodních krás Maďarska dávejte pozor na zmije.

Maďarsko

Hlavní město
Budapešť
Obyvatel
9 712 887
Rozloha
93 036 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
forint
Jazyk
maďarština

Cestovní pojištění Maďarsko

Cestovní pojištění Maďarsko

Je cílem vaší cesty Maďarsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Maďarsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Maďarsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…