Cestovní pojištění Turecko

Je cílem vaší cesty Turecko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Turecko leží na pomezí jihovýchodní části Evropy a Malé Asie. Tato země se dotýká třech vodních ploch. Jednou je Egejské moře, dále pak Středozemní moře a Černé moře. Hornatá země s nížinnými pásy zaujme pohořím Taurus, Pontskými horami, ale také Severoanatolským zlomem. Nejvyšším vrcholem Turecka je hora Ararat s výškou 5 165 metrů na mořem. V tureckém státě se nachází více jak 250 jezer, z nichž to největší má plochu 3 714 km2. Jde o Vanské jezero. Dalším poměrně oblíbeným je jezero Tuz.

Turecko je díky svému situování označováno jako křižovatka kultur. I když je hlavním městem země Ankara, daleko známější metropolí je Istanbul. Turecko se rozděluje na několik regionů, a kromě historických památek zaujímá cestovatele i svými přírodními krásami. Část země ležící v Malé Asii a v Evropě rozdělují průlivy Dardanely a Bospor. Na evropském kontinentu zabývá Turecko jen 3 % své celkové plochy. Nejbližšími sousedy tohoto státu jsou Sýrie, Irák, Írán, Ázerbájdžán, Arménie a Gruzie.


Turecko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Ankara

Hlavní město Turecka, kde můžete kromě mešit obdivovat i novodobé bulváry. Tím nejznámějším je například Atatürkův bulvár. Za návštěvu zde stojí Muzeum anatolských kultur, staré město Ulus a v neposlední řadě i mešita Kocatepe.

Horský vrchol Nemrut

Tato hora Turecka je zajímavá tím, že vznikla spojením sil přírody a člověka, a to někdy v prvním století za vlády Antiochema I. Jde totiž o uměle navýšený vrchol, který se v současné době pyšní výškou 2 134 metrů nad zemí.

Istanbul

Jedno z nejkrásnějších měst Turecka, které je vyhledávané především pro svoji historickou stránku. K vidění je chrám Hagia Sofia, Sulejmanova mešita nebo pozůstatky Hippodromu, což bylo tehdejší společenské a sportovní centrum.

Vanské jezero

Vanské jezero je přírodním skvostem Turecka. Nejenom, že se v jeho blízkosti v dřívějších dobách nacházelo království Urart, ale přímo od jezera se vám dostane překrásného výhledu na nedaleké hory. Kolem vodní plochy bují rozmanitá flóra.

Oblast zvaná Trója

Lokalita zvaná Troy je asi jedním z nejvýznamnějších nalezišť světa. Toto místo ležící u Egejského moře bylo objeveno roku 1870 a právě zde se s největší pravděpodobností odehrála Trojská válka. Objevitelem tohoto naleziště byl Heinrich Schliemann.

Národní park Göreme

Skalní prostor prohlášený za národní park. Podzemní města, vesnice zasazené do skal a působivá okolní krajina. To je národní park Göreme, který ve skalách skrývá i zajímavé svatyně.


Turecko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Východ Turecka a některé oblasti Istanbulu a Ankary nejsou považovány za bezpečné.
  • V zemi hrozí riziko teroristického útoku.
  • Velká města a přelidněná místa jsou spojena s kapsáři, takže pozor na peníze a osobní věci.
  • Ve východní části země se lze setkat se zemětřesením.
  • Pozor na dostatečnou tepelnou úpravu jídel v pouličních stáncích.

Turecko

Hlavní město
Ankara
Obyvatel
80 845 215
Rozloha
780 580 km2
Časová zóna
GMT+3
Měna
turecká lira
Jazyk
turečtina

Cestovní pojištění Turecko

Cestovní pojištění Turecko

Je cílem vaší cesty Turecko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Turecko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Turecko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…