Cestovní pojištění Kuba

Je cílem vaší cesty Kuba? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Kuba je ostrovním státem severního Karibiku. Kulturní součást Latinské Ameriky je zároveň největším ostrovem v souostroví Velká Antily. Desítky kilometrů rozmanitých pláží jsou kromě Karibského moře omílány Mexickým zálivem a Atlantským oceánem. Na většině území převládají zelené nížiny, směrem k východu lze narazit na vrchoviny. Je to například slavné pohoří Sierra Maestra, kde se tyčí nejvyšší hora Pico Turquino se svou výškou 1 974 metrů nad mořem. Součástí Kuby jsou korálové atoly a útesy, včetně přilehlých ostrovů a ostrůvků. Tím nejznámějším je bezpochyby ostrov Mládeže zvaný Isla de la Juventud.

Tento ostrovní stát je plný exotické atmosféry, která vybízí nejenom k vodním pohybovým aktivitám na plážích, ale také k poznávání koloniálních měst a přírodního bohatství. Kuba disponuje čtrnácti národními parky, jež jsou plné zajímavý rostlin a divokých zvířat. K těm největším městům ostrova patří Havana, která je i hlavním městem Kuby. Další jsou Santiago de Cuba, Camagüey, Cienfuegos, Holgún a Guantánamo.


Kuba – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Jardines del Rey

Přesně tímto názvem jsou označovány královské zahrady, do kterých spadají stovky korálových útesů. Čistokrevný ráj pro potápěče, jež nabízí průzračné moře a písečné pláže. Na tomto území se nachází i známá letoviska, jakými jsou například Cayo Guillermo a Cayo Coco.

Město Baracoa

Toto město zajímavé tím, že je situováno uprostřed překrásné přírody. Mezi řekami, pohořími a lesy najdete malebné městečko, jehož součástí jsou také pláže. Město Baracoa je konkrétně zasazeno do provincie zvané Guantánamo.

Město Cienfuegos

Historický klenot Kuby a jinak nazývaná Perla Jihu. Právě centrum města s palácem Palacio de Valle je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit zde můžete španělskou tvrz Castillo de Jague, botanické zahrady Jardín Botánico nebo vyhlášenou pláž Playa Rancho Luna.

Doutníky

Doutníky ke Kubě neodmyslitelně patří. Jestliže jste jejich vášnivými kuřáky, nenechte si ujít významnou továrnu Partágas Tobaco Factory. Ta je rájem doutníků, kde si můžete prohlédnout vše v rámci výroby od A až do Z.

Santiago de Cuba

Po Havaně druhé nejvyhledávanější město Kuby. Právě v tomto městě Fidel Castro zvítězil kubánskou revoluci. Město se pyšní významným přístavem a pověstnou citadelou San Pedro de la Roca, která je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Santiago de Cuba je vyhlášeným místem nejrůznějších karnevalů a festivalů.

Kubánský rum

S Kubou souvisí nejenom výroba slavných doutníků, ale také kubánského rumu. Ten je oblíbeným a hodnotným alkoholickým nápojem po celém světě. Velice často je přimícháván do nápojů typu Mojito a Cuba Libre.


Kuba – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Na Kubě nepodceňujte silné sluníčko.
  • Nenechávejte na pláži povalovat cennosti bez dozoru.
  • Během září a října zde hrozí riziko hurikánů.
  • Pro jízdu po ostrově volte jen zkušené řidiče a vyhnete se případným nehodám.
  • Vhod přichází repelenty proti komárům.

Kuba

Hlavní město
Havana
Obyvatel
11 147 407
Rozloha
109 886 km2
Časová zóna
GMT-5
Měna
kubánské peso
Jazyk
španělština

Cestovní pojištění Kuba

Cestovní pojištění Kuba

Je cílem vaší cesty Kuba? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Kuba – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Kuba vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…