Cestovní pojištění Řecko

Je cílem vaší cesty Řecko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Řecko je typickým dovolenkovým rájem. Stát ležící na jihu Balkánského poloostrova, vedle nějž se rozprostírají ještě další čtyři státy. Součástí Řecké republiky jsou i okolní ostrovy. Mezi ty známé patří Kréta, Rhodos, Kythera, Zakynthos a jiné. Všechna tato místa jsou různě zasazena do Jónského moře, Egejského moře, Thráckého moře, Krétského moře a Středozemního moře. Velká část Řecka je tvořena především hornatým a kopcovitým terénem. Tím absolutně nejvyšším bodem je hora Olymp s výškou 2 917 metrů nad mořem.

Řecko je velice často označováno jako kolébka civilizace. K vyhledávaným místům patří Athény, Chalkidiki, Eurobia, Ithaka, Argolis, Heraklion a Chania. Pokud chcete přejít z pahorkatin k planinám, musí vaše kroky směřovat do Střední Makedonie, Thrákie a Thesálie. S Řeckem se pojí spousta historických a starověkých památek. Ty jsou kromě velkých měst součástí i různých archeologických nalezišť. Řecko, to je pomyslná perla Evropy.


Řecko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Zakynthos

Oblíbený řecký ostrov, který láká především na průzračné moře a originální scenérie. Vyhledávanou lokalitou je zátoka Laganas, ale také oblast Yérakas. Na Zakynthosu se kromě luxusních letovisek můžete vydat i do nedotčené přírody.

Město duchů

Obdivovatelé řeckých památek musí rozhodně navštívit město duchů, kterým je Mystra. Právě zde se nachází kostel Ayia Sofia, Horní město, archeologické naleziště a Kastro. To vše v obležení malebných uliček obklopených architektonickými stavebními díly.

Santorini

Souostroví proslulé svými bílými stavbami s modrou střechou tyčícími se nad mořskými útesy. Kromě historického dědictví se vám dostane také toho přírodního, včetně spousty kulturních zážitků. Na Santorini nechybí ani tradiční řecké vinice.

Kláštery Meteora

Kláštery nacházející se v divoké přírodě. Útočiště vytvářející dokonalé zázemí mnichům. To byl hlavní cíl klášterů označovaných jako Meteora. K vidění jsou zachovalé stavby s názvy Roussánou, AyíouNikoláou a Várlaám.

Athény

Hlavní město Řecka, které se pyšní spoustou historických památek. Největší dominantou bude určitě chrám Akropolis., ruiny Agora nebo Dionýsovo divadlo. Za zmínku stojí ještě Kostely svatých apoštolů a Muzeum Akropole s řadou nejrůznějších artefaktů.

Kréta

Řecký ostrov ideální k relaxaci a odpočinku. Vyhledávané jsou zde pláže Balos, Matala, Elafonisi a Vai. Na Krétě můžete příjemné chvíle u moře kombinovat i s poznáváním. Centrem kultury a dávné minulosti se stane město Knóssos.


Řecko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Mnozí cestovatelé doporučují konzumaci balené vody.
  • Hlavně v Athénách se nachází spousta přistěhovalců, s nimiž stoupá i riziko krádeží a přepadení.
  • V noci sami raději nechoďte do oblasti Omonia.
  • Suché a letní měsíce jsou zdrojem nebezpečných požárů.
  • Obvykle platí zákaz rozdělávání ohně v přírodě.
  • Občas se ozve lehké zemětřesení, ale nejde o nic vážného.

Řecko

Hlavní město
Athény
Obyvatel
11 152 158
Rozloha
131 948 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
euro
Jazyk
řečtina

Cestovní pojištění Řecko

Cestovní pojištění Řecko

Je cílem vaší cesty Řecko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Řecko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Řecko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…