Cestovní pojištění Polsko

Je cílem vaší cesty Polsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Polská republika je naším blízkým sousedem. Stát nacházející se ve střední části Evropy sousedí ještě s Běloruskem, Ukrajinou, Německem a Slovenskem. Jeden z nejlidnatějších evropských států se pyšní rovinatým terénem, který z vnitrozemí směřuje až k Baltskému moři. Polsko se prezentuje přímořským pobřežím v délce až 770 km. Kromě Polské nížiny je povrch země tvořen Mazurskou jezerní plošinou a Lublinskou vrchovinou. Vedle významných řek Odra a Visla má Polsko i známá velká jezera typu Sniardwy a Mamry.

Velká část nížinatého terénu Polska navazuje na polskou část Tater. Nejvyšším vrcholem tohoto státu je hora Rysy s výškou 2 503 metrů nad mořem. Kromě hlavního města Varšavy jsou populárními metropolemi také Krakow, Lodž, Vratislav, Poznaň, Gdaňsk a Štětín. Polsko si zakládá na vyšší ochraně přírody, což dokazuje rovných 23 národních parků. Ty v celkovém rozsahu zabírají až třetinu této země. Polsko patří k jedné z nejvyspělejších postkomunistických zemí.


Polsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Varšava

Hlavní město Polska ukrývající řadu historických klenotů, které se rozkládající nejenom v oblasti Starého města, ale také v ostatních částech. Ne nadarmo je Varšava označována jako město Fénixe. K vidění je zde například Královský hrad, Muzeum varšavského povstání, Muzeum dějin židů a ostatní stavby gotického charakteru.

Hrad Malbork

Jeden z největších hradů světa nabízí překrásné scenérie a středověká panoramata. Leží na řece Nogat a hlavním stavebním materiálem se staly červené cihly. Jeho celková rozloha je 250 tisíc m2. Celý komplex je rozdělen do několika částí.

Sloviňský národní park

Významný národní park Polska. Jeho situování je u pobřeží Baltu. Celková velikosti je asi 180 km2. Je tvořen hlavně bažinami, jezery, lesy a loukami, na kterých žijí desítky druhů zvířat. Jeho nepřehlédnutelnou doménou jsou písečné duny.

Osvětim

V okolí tohoto města se nachází nejznámější koncentrační tábory. V současné době jsou tato místa přístupná jako muzea prezentující utrpení lidí. Jde o vyhlazovací tábory Auschwitz I, Auschwitz II a Auschwitz III.

Město Krakov

Jedno z nejstarších měst Polska. Krakov je situován na břehu řeky Visly. Mezi velké zajímavosti patří třeba tržnice Sukiennice, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě ní je zde k vidění Krakovský rynek a Staré město plné historických objektů.

Důl Wieliczka

Solný důl s hloubkou 327 metrů. Jde o přírodní historickou památku. Těžba soli začala už v 13. století a ukončena byla teprve nedávno. Důl je propojen různými chodbami, které mohou mít délku několika desítek kilometrů.


Polsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Nenechávejte si automobily na odlehlých parkovištích.
  • Hlídejte si osobní věci před zloději.
  • Ve větších městech fungují organizované skupinky zlodějů.
  • Pozor si dávejte na přelidněných místech, nádražích nebo v centrech měst.

Polsko

Hlavní město
Varšava
Obyvatel
38 433 600
Rozloha
312 679 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
polský zlotý
Jazyk
polština

Cestovní pojištění Polsko

Cestovní pojištění Polsko

Je cílem vaší cesty Polsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Polsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Polsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…