Cestovní pojištění Černá Hora

Je cílem vaší cesty Černá Hora? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Černá Hora je relativně malým státem nacházejícím se na jihovýchodě Evropy. Z pohledu souše sousedí s Albánií, Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem a Kosovem. Část jejího území je omílána Černým mořem. Většina území tohoto státu je spíše hornatého původu, což dokazují Dinárské hory. K těm nejvyšším místům patří vrcholky jako Bobotov kuk, Zla Kolata, Dobra Kolata a Rosni vrh. Opakem těchto působišť jsou nížiny v oblasti Skadarského jezera. V Černé Hoře netečou žádné větší řeky.

Stát se vyznačuje svým kladným přístupem k životnímu prostředí. Od roku 1991 jde o první ekologický stát světa díky vyhlášené deklaraci. To se promítá do pěti velkých národních parků Černé Hory, které jsou přístupny v celé své ploše. I to je zajímavostí této země. Jde o multikulturní stát spojený s tradicemi a bohatým kulturním životem. Vedle horské turistiky je zde oblíbený rafting a relaxace na pláži. V zimních měsících je možné Černou Horu navštívit za účelem lyžování.


Černá Hora – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Pět národních parků

Černá Hora se pyšní pěti přírodními parky, které zahrnují Skadarské jezero, Národní park Biogradska Hora, Národní park Proketije, Národní park Lovcén a asi nejznámější Národní park Durmitor. Ten je od roku 1980 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejdelší pláž v Evropě

Stát se pyšní jednou z nejdelších pláží v Evropě, kterou je Velika Plaža. Její celková délka je přes dvanáct kilometrů. Pláž nabízí možnost realizace spousty vodních aktivit. Kromě toho se lze věnovat kitingu nebo jízdě na koni.

Podgorica

Hlavní město Černé Hory skrývající nejrůznější historické poklady. Ty jsou situovány především ve starém městě označovaném jako Stara Varoš. V Podgorici je k vidění například Královský palác pocházející z roku 1889, mešita z 15. století, radnice a hodinová věž zvaná Sahat-Kula.

Památky v Kotoru

Pokud chcete nahlédnout do historie Černé Hory, nabízí se výlet do starobylého města Kotor. To je semeništěm náboženských staveb. Nachází se zde kostel Panny Marie, kostel sv. Lukáše a katedrála sv. Tryfóna. Kotor stojí za návštěvu i kvůli pevnosti sv. Jana nebo paláci Grbonja.

Řeka Tara

I když Černá Hora nemá žádné větší řeky, přesto je třeba zmínit jednu významnou, kterou je řeka Tara. A to především kvůli nejhlubšímu kaňonu v Evropě. Ten má hloubku až 1 300 metrů. Oddávat se lze překrásným scenériím a pohledům na vodní tok dlouhý až 78 kilometrů.

Boka Kotorska

Název pravděpodobně jediného fjordu ve Středomoří. To je Boko Kotorska táhnoucí se mezi stoupajícími horami a vytvářející úchvatné scenérie. Jeho délka je 28 kilometrů. Nejužším místem fjodru je Verige. Vzdálenost mezi břehy je 300 metrů.


Černá Hora – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při toulkách přírodou a na horách si dávejte pozor na větší výskyt zmijí.
  • Nenechávejte cennosti bez dozoru na pláži.
  • V letních měsících může hrozit větší výskyt požárů.
  • Pozor na silnicích – místní jsou nepozornými řidiči, často se v silnicích vyskytují chodci a cizinci.

Černá Hora

Hlavní město
Podgorica
Obyvatel
629 052
Rozloha
13 812 km2
Časová zóna
GMT+1/2
Měna
euro
Jazyk
černohorština

Cestovní pojištění Černá Hora

Cestovní pojištění Černá Hora

Je cílem vaší cesty Černá Hora? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Černá Hora – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Černá Hora vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…