Cestovní pojištění Kanada

Je cílem vaší cesty Kanada? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Kanad leží v Severní Americe a je druhým největším státem na planetě Zemi. Kanada se skládá z několika provincií a teritorií. Díky své velikosti hraničí s vodními plochami, jakými jsou Atlantský oceán, Tichý oceán a Severní ledový oceán. Velká část území je zalesněná. Zajímavostí je, že lesy v Kanadě tvoří 10 % všech světových lesů. Stát je protnut geograficky odlišnými celky, které tvoří Kanadský štít uprostřed. Největší provincií Kanady je Ontario. Mezi ty další známá patří Quebec, Britská Kolumbie, Alberta, Manitoba, Yukon a Nové Skotsko.

Kulturně, sportovně i vědecky založená země je známá svými národními parky a divokou přírodou, která láká spoustu dobrodruhů z celého světa. S Kanadou jsou spjati lední medvědi, pozorování velryb, přírodní unikáty a města s tradiční architekturou, včetně velkých moderních metropolí. Jednou z nich je hlavní město Ottawa. Kanada má nesporné přírodní bohatství. Ať už je to Prérijní provincie nebo Skalisté hory.


Kanada – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Niagarské vodopády

Překrásná vodní podávaná, které se vám dostane v oblasti Ontario. Právě tam se nachází tzv. Podkova neboli jeden z nejznámějších Niagarských vodopádů. Lidé mají možnost sledovat tuto podívanou a bující řeku z poměrně krátké vzdálenosti.

Oratorium sv. Josefa

Historická budova vystavěná v roce 1960 je zasvěcena kanadskému patronovi sv. Josefovi. Tento ohromující objekt s táhnoucím se schodištěm můžete vidět ve městě Montreal. Celkem je zde 300 dřevěných schodů. Budova je koncipována v renesančním stylu.

Toronto

Město navštěvované pro svoji rozmanitost a pestrost. Dokazuje to například muzeum Royal Ontario Museum a dominantní zámek Casa Loma. Ten disponuje 91 místnostmi a dokončen byl v roce 1914. Kontrastem toho je nepřehlédnutelná věž CN Tower se svou výškou 553 metrů.

Silnice Cabot Trail

Nezapomenutelnou projížďku podél krásného pobřeží, útesů a zálivů přináší silnice Cabot Trail nacházející se v Novém Skotsku. Klikatící se cesta vás přivede ke krásným jezerům a umožní nahlédnout do dílen nejrůznějších pouličních umělců.

Národní park GwaiiHaanas National Park

Národní park, který se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho situování je v provincii Britská Kolumbie. Na obrovské ploše se nachází stovky starověkých památek, desítky malých ostrůvků a v neposlední řadě území známé jako Moresby. K vidění jsou horské prameny i indiánské vesnice.

Dawson City

O zlaté horečce v Kanadě slyšel bezpochyby každý. Tak právě město Dawson City je jejím hlavním symbolem. V 19. století se zde odehrával boj o zlato. Dnes je možné vidět zachovalé a originální centrum města s jeho typickou architekturou.


Kanada – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Před dlouhodobými túrami do přírody o svém záměru někoho informujte.
  • Možnost setkání s medvědem v přírodě je veliká.
  • Ve větších městech lze narazitna drobné krádeže, jinde spíše výjimečně.

Kanada

Hlavní město
Ottawa
Obyvatel
35 623 680
Rozloha
9 984 670 km2
Časová zóna
GMT-2 až GMT-8
Měna
kanadský dolar
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Kanada

Cestovní pojištění Kanada

Je cílem vaší cesty Kanada? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Kanada – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Kanada vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…