Cestovní pojištění Velká Británie

Je cílem vaší cesty Velká Británie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Velká Británie je součástí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Jde o největší ostrov Britských ostrovů, který je zasazen v severovýchodní části Evropy. Ostrov je omílán mořskou hladinou, jíž tvoří jak Severní moře, tak Keltské moře, Lamanšský průliv, Irské moře a Severní průliv. Samotný ostrov je rozdělen na tři části, kterými jsou Wales, Anglie a Skotsko. Velká Británie je pátým nejlidnatějším státem Evropy a velice často je spojována s oblíbenou královskou rodinou.

Hlavním městem Velké Británie je Londýn. Země je protnuta odlišnými typy povrchů. Od vysočina a pahorkatin, přes krásná jezera až po malebná údolí. Navštívit zde můžete vápencové útesy, ale také oblázková pobřeží. Zajímavostí Velké Británie je to, že zde stále funguje sdružení Commonwealth, jehož rozsah je i na řadě dalších světových míst. Ostrovní stát je velice často spojován s poměrně deštivým počasím, a to v jakékoliv části roku.


Velká Británie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Londýn

Hlavní a zároveň jedno z nejzajímavějších měst Velké Británie. Právě zde můžete navštívit Westminsterský palác, Královskou botanickou zahradu nebo se podívat na slavný Big Ben. Lákavá je věž Tower a vůbec celé Westminsterské opatství, včetně populární čtvrti City.

Lake District

Tento název patří největší jezerní oblasti Velké Británie, v níž se nachází více jak šedesát jezer. Jezera jsou zasazena do největšího národního parku Anglie a ohraničena kopcovitou krajinou. Jde především o jezera ledovcového původu.

Oxford

Město spojené se vzděláním. Jen málokdo by neznal slavnou Oxfordskou univerzitu. Ta patří k hodně starým objektům, jehož počátky jsou datovány 11. stoletím. Ve městě můžete spatřit i jiné památky a zajímavosti, jakými jsou například Blenheimský palác.

Liverpool

Kulturní a přístavní město, které láká na specifickou architekturu tamních staveb. Liverpool je anglickým městem spjatým jak s legendárním fotbalovým klubem, tak se vznikem světové kapely zvané Beatles.

Stonehenge

Kamenné kruhy jsou neodmyslitelným symbolem této země. Právě nad nimi vznikají mnohé otázky po celém světě. Toto mystické místo je oblíbenou megalitickou památkou, jíž jsou přiřazovány nejrůznější pověsti.

Jezero Loch Ness

Druhé největší jezero Skotska, se kterým se pojí známá pověst o lochneské příšeře. Právě po ní bádá spousta nadšenců a dobrodruhů. Jezero Loch Ness je situováno v malebné dolině zvané Great Glen.


Velká Británie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Kapsáři se pohybují spíše ve velkých městech Velké Británie.
  • Při procházkách na skalnatých pobřežních částech dávejte pozor na uklouznutí a pád dolů.
  • Ať už plánujete jakýkoliv výlet, nikdy nepodceňujte oblečení proti dešti. Ten je nevyzpytatelný.

Velká Británie

Hlavní město
Londýn
Obyvatel
66 040 200
Rozloha
243 610 km2
Časová zóna
GMT
Měna
libra
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Velká Británie

Cestovní pojištění Velká Británie

Je cílem vaší cesty Velká Británie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Velká Británie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Velká Británie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…