Cestovní pojištění Malta

Je cílem vaší cesty Malta? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Malta je ostrovním státem skládajícím se ze tří obydlených ostrovů. Kromě stejnojmenného ostrova Malta jsou to ještě ostrovy Gozo a Comino. Jde o poměrně hustě osídlené ostrovy Maltské republiky, jež jsou zasazeny do Středozemního moře. Součástí Malty jsou ještě tři neobydlené ostrůvky St. Paul's Island, Filfla a Cominotto. Maltské pobřeží se vyznačuje svou vápencovou sktrukturou a skalisky. Nejvyšším vrcholem tohoto ostrovního státu je Ta´ Dmejrek se svou výškou 253 metrů nad mořem.

Pro Maltu je příznačné slunné počasí. Svítí zde tři sta dní v roce. Možná i díky tomu je Malta vyhledávaným dovolenkovým rájem. K těm nejoblíbenějším městům Malty patří Valletta, Sliema, Birkirkara, Mdina a Victoria. S Maltskou republikou je svázána hodně dávná historie, která sahá až 7 000 let nazpět. Dominantou ostrovů jsou nejenom středověká města, ale také oblíbené pláže. Zajímavostí je to, že Malta neboli Maleth znamená v překladu přístavy, což je pro řadu míst velice výstižné.


Malta – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Valleta

Hlavní město Malty pojící eleganci s kulturou a historií. Nepřehlédnutelnou dominantou tohoto města je především opevnění. Dále jsou to památky velkého významu. Třeba Muzeum archeologie, Katedrála sv. Jana, Horní Barraccské zahrady nebo Velmistrovský palác.

Město Rabat

Maltské město nabízející pohled do překrásného historického centra. Vedle dobové atmosféry si turisté prohlédnou staré památky. Patří mezi ně palác Casa Bernard pocházející ze 16. století a komplex Roman Villa, kde je možné spatřit prvky římské architektury.

Město Mdina

Jestliže máte rádi starověké hrady, je město Mdina ideální volbou k návštěvě. Vstup do něj je zprostředkován velkou branou MainGate. Uvnitř se nachází paláce PalazzoVilhena, Palazzo Santa Sofia a PalazzoFalson. Za návštěvu stojí Katedrála sv. Pavla.

Oblíbené pláže Malty

Ostrovní stát je především zdrojem nejrůznějších resortů rozprostírajících se u vyhlášených pláží. K těm známým patří Mellieha Bay, Golden Bay a GhajnTuffieha. Potápěči mohou dát přednost oblastem jako Peter´s Pool, Paradise Bay a Blue Lagoon.

Ostrov Gozo

Lodí se lze přímo z ostrova Malta dostat na přilehlý ostrov Gozo. Ten nabízí turistům letovisko Marsalforn, město Victoria a jeho opevnění nebo chrám Ggantija. S ostrovem Gozo se pojí nepřehlédnutelný přírodní úkaz v podobě kamenného oblouku nazývaného Azure Window.

Ochutnejte národní pokrm

Milovníci gastronomie si pochopitelně nenechají ujít tradiční maltský pokrm. Mnohé cestovatele to možná překvapí, ale je to králík připravovaný na hodně způsobů. V jídelníčku byste jej hledali pod označením Fenek.


Malta – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Vyhýbejte se toulajícím psům a kočkám.
  • Lepší, nežli pít odsolenou vodu z kohoutku je konzumace vody balené.
  • Na hodně rušných místech si raději hlídejte své osobní věci.
  • Při koupání v moři pozor na mořské ježky a podobné živočichy.

Malta

Hlavní město
Valletta
Obyvatel
452 515
Rozloha
316 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
maltština

Cestovní pojištění Malta

Cestovní pojištění Malta

Je cílem vaší cesty Malta? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Malta – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Malta vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…