Cestovní pojištění Island

Je cílem vaší cesty Island? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Island je státem s nejmenším zalidněním. Ve skutečnosti jde o stejnojmenný ostrov, který vznikl vulkanickou činností. Ještě dodnes se zde nachází aktivní vulkanický zdroj. Island je díky své velikosti druhým největším ostrovem Evropy. Jen malá část je tvořena vodními toky, kam patří spousta krásných vodopádů, ale i jezer a řek. Významná jsou především jezera vznikající v kráterech. Důkazem toho je jezero Mývatn. Na Islandu je velké množství termálních pramenů a gejzírů. Tím nejznámějším je Stóri gejzír neboli Velký gejzír, jež dokázal vytrysknout vodu do výšky až 70 metrů.

Ostrovní stát Island je spojen s rozmanitou faunou a flórou, což prezentují tři známé národní parky. Je to Národní park Vatnajökull, Národní park Snæfellsjökull a Národní park Þingvellir. Nejaktivnější sopkou na ostrově je Eyjafjallajökull. Ta se k životu naposled probudila v roce 2010. Vzhledem k tomu, že se na islandském povrchu z větší části nachází lesy, lze toto místo označit za přírodní pohádku s velice osobitou rustikální architekturou.


Island – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Reykjavík

Spoustu architektonických unikátů skrývá hlavní město Islandu, kterým je Reykjavík. Důkazem toho je ohromující kostel Hallgrímskirkja s výškou 74,5 metru. Dále je to muzeum Árbæjarsafn, objekt parlamentu Althing nebo katedrála Dómkirkjan pocházející z 18. století.

Vík í Mýrdal

Název nenápadné islandské vesničky, která láká turisty především kvůli svému famóznímu přírodnímu výhledu. Když se postavíte těsně nad toto místo, budete moci spatřit mys Dyrhólaye, typický islandský kostelík a v neposlední řadě vrak amerického letadla Douglas Dakota DC-3.

Gullfoss

Název přírodní dominanty Islandu, jíž je vodopád Gullfoss. Ten nabízí úchvatnou podívanou. Spatřit můžete několik vodopádů, v rámci nichž stéká voda z výšky až dvacet metrů. Uklidňující je i samo blízké okolí.

Národní park Þingvellir

Tento krásný přírodní park byl v roce 1983 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Právě v jeho ploše se rozprostírá jedno ze známých islandských jezer Þingvallavatn s velikostí 82,6 km2. Park je významný i z pohledu historie, protože zde v roce 930 vznikl jeden nejstarších parlamentů světa.

Hákarl - Národní pokrm

Každý stát má svůj národní pokrm, na tom by nebylo nic divného. V případě Islandu jde však o zajímavost, kterou je hodně proleželý žralok. Uleželé žraločí maso se nazývá Hákarl a nutno podotknout, že není pro každého.

Bezhotovostní národ

Toto označení je velice příznačné a jasně vypovídající. Islanďané téměř za vše platí platebními kartami, nikoliv hotovostí. Možná se budete divit, ale bezhotovostní platby jsou běžné na veřejných toaletách, v kempech, jednoduše kdekoliv.


Island – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Občas se lze setkat s drobnou vulkanickou činností.
  • Při sjíždění islandských řek pozor na jejich dravost.
  • Některé cesty pro auta mohou vést přes mírné brody.
  • Nepodceňujte proměnlivost počasí, a to především volbou nepromokavého oblečení.

Island

Hlavní město
Reykjavík
Obyvatel
355 620
Rozloha
103 125 km2
Časová zóna
GMT
Měna
islandská koruna
Jazyk
islandština

Cestovní pojištění Island

Cestovní pojištění Island

Je cílem vaší cesty Island? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Island – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Island vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…