Cestovní pojištění Japonsko

Je cílem vaší cesty Japonsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Japonsko je ostrovním státem, ke kterému náleží ještě ostrovy Rjúkjú. Země ohraničená Východočínským mořem, Korejským průlivem a Japonským mořem má ve svém čele císaře a pyšní se konstituční monarchií. Země vycházejícího slunce se prezentuje sáhodlouhými tradicemi a zajímavými památkami. Místní lidé se zde dožívají vysokého věku. Velká část území Japonska je spíše hornatého charakteru, a to především ve středu ostrova. Kromě několika třítisícovek zde nejvyšší vrchol tvoří Fudži. Hora s výškou 3 776 metrů nad mořem.

S Japonskem se pojí slabší zemětřesení, kterámohou být klidně i tisíckrát za rok. Kromě Tokia se k dalším důležitým městům této země řadí Jokohama, Ósaka, Nagoja a Sapporo. Vedle hlavního ostrova lze jmenovat ještě ty přilehlé jako Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikoku. Celé Japonsko je rozděleno na 47 prefektur. Tento stát se pojí s majestátními chrámy, velkými národními parky a významným kulturním bohatstvím. Sopka Fudži je dokonce symbolem Japonska.


Japonsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Tokio

Hlavní město Japonska je plné života a zajímavých míst. Patří mezi ně třeba Císařské zahrady, čtvrť Asakusa, rybí trh Cukidži, chrám Kaneiji a městská oblast Akihabara. V ní naleznou spoustu vymožeností milovníci elektroniky a počítačových her. Tokio nabízí od každého kousek.

Kyoto

Bývalé hlavní město Japonska, které láká na řadu památek. Statut hlavního města ztratilo v roce 1868. Za návštěvu zde stojí císařský palác Sento Palace, opičí park ArashiyamaMonkey Park Iwatayama, centrum města s velkým trhem Nishiki Market a palácový komplex Nijo. Ten je mimochodem zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Národní park Nikkó

Název tohoto národního parku je zároveň názvem města. Tato rozmanitá a hornatá příroda je plná nejrůznějších jezer, vodopádů a horkých pramenů. Do toho všeho máte možnost pozorovat divokou zvěř včetně opic. Národním parkem Nikkó vede řada vyznačených stezek.

Ostrov Hokkaidó

Japonsko může na někoho působit trochu přelidněně. Pokud chcete poznat jeho odvrácenou tvář, bude to ostrov Hokkaidó nabízející spanilou krajinu s minimálním osídlením. Zde se nachází ona nedotčená příroda, která je vhodná nejenom pro pěší, ale také cyklistické výlety.

Festival obřích ledových soch

Jeden z nejpopulárnějších festivalů Japonska se odehrává v městě Sappora. V japonské řeči je tato kulturní a společenská akce známá, jako YukiMatsuri. Festival je pořádaný od roku 1950 a obvykle se jej účastní více jak dva miliony lidí z celého světa.

Hrad Bitchu Matsuyama

Hrad nacházející se na hoře blízko Takahashi. Jeho počátky vzniku jsou spojovány s 13. stoletím. Díky tomu jde o nejstarší dochovaný hrad v celém Japonsku. Význam této stavby byl zřejmý. Šlo o obrannou pevnost, odkud se nabízí dokonalý výhled po okolí.


Japonsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Před návštěvou některých lokalit se vyplatí očkování proti japonské encefalitidě.
  • Zvýšená kriminalita může být v nočních hodinách ve čtvrti Shinsekai v Osace.
  • Připravte se na častější zemětřesení, z nichž některá mohou být intenzivnější.
  • V Japonsku hrozí riziko tajfunů a tsunami.

Japonsko

Hlavní město
Tokio
Obyvatel
127 383 854
Rozloha
377 835 km2
Časová zóna
GMT+8/9
Měna
japonský jen
Jazyk
japonština

Cestovní pojištění Japonsko

Cestovní pojištění Japonsko

Je cílem vaší cesty Japonsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Japonsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Japonsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…