Cestovní pojištění Mauricius

Je cílem vaší cesty Mauricius? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Mauricius je ryze ostrovním státem, který se skládá ze stejnojmenného ostrova a ještě dalších, jakými jsou Rodrigues, ostrovy Agaléga a CargadosCarajos. Hlavní ostrov je vulkanického charakteru a v jeho těsné blízkosti se nachází překrásné korály. Mauricius je situovaný v Indickém oceánu a je vyhledávaný především pro svoji průzračnou vodu a zlatý pobřežní písek. Doménou ostrova jsou krátery, vodopády, ale také spousta exotických rostlin a zvířat.

Dovolenkový ráj zvaný Mauricius je spojený s řadou nejrůznějších tradic a kulturních zážitků. Jeho hlavním městem je Port Louis, kde se odehrává kvantum společenských událostí. Nejvyšším bodem na ostrově je vrchol zvaný Piton de la Petite Riviére s výškou 828 metrů na mořem. Vyhlášená je zde kosmopolitní kuchyně, která je z velké míry tvořena tropickým ovocem a mořskými plody. Mauricijská republika vyniká tím, že na povrchu nejsou žádné lesnaté porosty, které byly vykáceny.


Mauricius – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Země sedmi barev

Tímto překladem je označována oblast Chamarel, která vznikla díky horké lávě. Roztavená hornina zde vytvořila krásný přírodní úkaz sedmi barev, jež nese označení Terres de 7 Couleurs. Jde o hodně oblíbenou turistickou atrakci.

Rezervace Île aux Aigrettes

Přírodní rezervace rozkládající se na omezené ploše asi 26 hektarů. Jedno z posledních a zachovalých míst, kde je možné spatřit faunu a flóru v její přirozené podobě. Zbytky dnes už vykácených lesů jsou plné vzácných živočichů. Rezervace se nachází na stejnojmenném ostrově.

Národní historické muzeum

Pokud se chcete zajímat o sáhodlouhou historii ostrova Mauricius, zajděte si do Národního historického muzea zvaného NationalHistory Museum nacházejícího se ve městě Mahébourg. Zde najdete zmínky o vyhynulém ptáku Dodo, jež se symbolem ostrova, ale také obří krunýře želv a další věci.

Botanická zahrada

Mauricius pomýšlí i na milovníky krásných zahrad. Dokazuje to jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova, kterým je botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Gardens. Kolem centrálního jezírka, kde se mimochodem nachází největší lekníny světa se rozprostírá přemíra květin.

Zámek Château Labourdonnais

Dominanta ostrova Mauricius, která byla vytvořena v roce 1859. Jde o malebný zámeček vybudovaný v neoklasicistním stylu s koloniální architekturou. Uvnitř je k vidění viktoriánský nábytek. Spousta prvků je tvořena z teakového dřeva.

Ostrov Rodrugues

Jeden z větších ostrovů nacházejících se asi šest set kilometrů od ostrova Mauricius. Díky jeho malebnosti je často přirovnáván k Mauriciu před 25 lety. Mohou za to především krásné laguny, hornatý povrch sopečného původu a zachovalá příroda.


Mauricius – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při koupání v moři si dávejte pozor na silnější mořské proudy.
  • U vodních hladin je spousta komárů, takže se vyplatí používat účinný repelent.
  • Cennosti si raději nenechávejte na pláži a zamykejte je v hotelovém trezoru.
  • V noci nechoďte do okrajových, neosvětlených a opuštěných částí větších měst.
  • Nezapomínejte ani oblečení do deště, které mohou nečekaně přijít.
  • Nefotografujte policejní a vojenské objekty.

Mauricius

Hlavní město
Port Louis
Obyvatel
1 230 602
Rozloha
2 040 km2
Časová zóna
GMT+4
Měna
mauricijská rupie
Jazyk
francouzština

Cestovní pojištění Mauricius

Cestovní pojištění Mauricius

Je cílem vaší cesty Mauricius? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Mauricius – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Mauricius vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…