Cestovní pojištění Indie

Je cílem vaší cesty Indie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Indie neboli Indická republika patří k poměrně velkým státům jižní Asie. Svou rozlohou zabírá přibližně třetinu území jako Spojené státy americké. Oproti nim se však vyznačuje vysokou mírou osídlení. Jeden z největších demokratických států světa sousedí se šesti zeměmi a zároveň se dotýká Indického oceánu. Kus země je součástí Himalájského pohoří a územím prolétají tři významné řeky. Jsou jimi Brahmaputra, Indus a Ganga. Osídlení Indie dle historických nálezů proběhlo před více jak třiceti tisíci lety. Dnes patří Indie k zemím s vysokou geografickou a etnickou rozmanitostí.

V Indii lze poznat rozmanitou podobu tamních oblastí. Od Dekánské plošiny, přes Západní Ghát až po Karákoram. Velehory, ale i Indoganžská nížina jsou bezpochyby významnými částmi Indie. Vedle přírodních monumentů lze pozorovat sáhodlouhou historii viditelnou v budovaných chrámech a ostatních náboženských objektech. Země jako taková zásobuje svět svým mangem, které pokrývá necelou polovinu spotřeby na planetě Zemi.


Indie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Tádž Mahal

Ikonická budova a pomyslný symbol Indie. Přesně tak lze charakterizovat tento pomník nacházející se v Ágře. Od roku 1938 je tato stavba na seznamu světového dědictví UNESCO. Budova vysoká 73 metrů se pyšní změnou barvy tamního mauzolea v závislosti na osvětlení během dne.

Národní park Periyar

Národní park protnutý řadou nejrůznějších stezek a cest. Jeho největší dominantou je stejnojmenné jezero Periyar. Na této ploše se nachází přemíra motýlů, ptáků, ale i slonů a tygrů. Vidět zde můžete ryzí přírodu, a to jak na souši, tak při projížďce lodí.

Poutní město Váránasí

Město spojené s dřinisty, hinduisty a budhisty. Náboženský klenot Indie, který věřícím lidem poskytuje očistu duše. Nachází se zde například muzeum Bharat Kala Bhavan, chrám Kashi Vishvanath a historické centrum. Městem zároveň protéká známá řeka Ganga.

Země s mnoha jazyky

Ještě před několika desítkami let byla Indie spojována s 1 652 jazyky, jimiž se mluvilo v jednotlivých oblastech. To přiřklo Indii první místo v žebříčku na celém světě. Dnes se zde setkáte například s hindštinou, tamilštinou, bengálštinou, urdštinou a dalšími jazyky.

Pevnost Red Fort

Červená pevnost nacházející se v hlavním městě Nové Dillí. Památka vybudovaná v letech 1639 až 1648 z červeného pískovce. Právě na jednotlivých částech se zde odráží mughalská architektura. Od roku 2007 je stavba na seznamu světového dědictví UNESCO. Původní sídlo sultána bylo postupem času přeměněno na muzeum.

Brána Indie

Pokud se budete zajímat, kde se nachází Brána Indie, musíte vyrazit do Bombaje až k samotnému pobřeží. Právě zde stojí objekt Gateway of India symbolizující setkání tehdejšího císaře s králem Spojeného království. Výška brány je 26 metrů.


Indie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V Indii se vyhněte pití kohoutkové vody.
  • Pozorní buďte při konzumaci pouličního jídla, především z pohledu řádné přípravy.
  • Vyhněte se zvířatům na ulicích, která mohou mít vzteklinu.
  • Nebezpečná je část Nového Dillí zvaná Noida nebo oblast Bihár.
  • V období dešťů mohou hrozit lokální povodně.
  • Pozor na nemoci přenášené komáry.

Indie

Hlavní město
Nové Dillí
Obyvatel
1 281 935 911
Rozloha
3 287 590 km2
Časová zóna
GMT+5
Měna
indická rupie
Jazyk
hindština

Cestovní pojištění Indie

Cestovní pojištění Indie

Je cílem vaší cesty Indie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Indie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Indie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…