Cestovní pojištění Německo

Je cílem vaší cesty Německo? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Spolková republika Německo je naším blízkým sousedem. Středoevropský stát skládající se z šestnácti spolkových zemí je nejlidnatějším státem celé Evropské unie. Velice často je Německo označováno latinským názvem Germania. Celé území je protnuto několika charakterově odlišnými oblastmi, jakými jsou Alpy, Alpské předhůří, Středoněmecká vysočina a Severoněmecká nížina. Nejvyšší hora Německa leží u hranic s Rakouskem a tyčí se do výšky 2 962 metrů nad mořem. K významným vodním tokům patří Rýn, Dunaj a Labe.

Německo se v severní části dotýká také mořské hladiny, konkrétně jde o Baltské moře a Severní moře. V této oblasti k tomuto státu přiléhají ještě Východofríské ostrovy a Severofríské ostrovy. K těm nejznámějším a zároveň obydleným patří určitě Helgoland a Neuwark. Německo díky své velikosti sousedí hned s devíti státy a za dobu svého fungování vystřídalo už sedm hlavních měst. Právě na jeho území se nachází velká spousta významných evropských památek.


Německo – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Drážďany

Město s vyhlášenou a slavnou architekturou. Drážďany neboli Dresden schovávají spoustu památek. Je to komplex budov zvaný Zwinger, Staré město Altstadt, Japonský palác, Katedrálu Panny Marie či Semperovu operu. Nahlédnout můžete i do Nového královského města.

Zámek Heidelberg

Zámek situovaný ve stejnojmenném městě, kde se mimo jiné nachází i nejstarší univerzita v Německu. Kromě této zachovalé stavby je možné obdivovat historický most nebo kostel sv. Ducha.

Kolín nad Rýnem

Další z ukázek německé architektury. Právě toto město je označováno za centrum kultury, umění a divadel. Tou nejznámější historickou památkou je samozřejmě Kolínský dóm neboli Kölner Dom. Tento nepřehlédnutelný symbol města je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Přístavní město Lubek

Lubek neboli Lübeck nese právoplatně označení nejkrásnější přístavní město Německa. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout malebné uličky a staré stavby historické hodnoty. Významným objektem je například Holstentor, což je Holštýnská brána se dvěma věžemi.

Zámek Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein je velice často označován, jako pohádkový zámek. Není se čemu divit, protože se v něm točila řada pohádek, třeba Šípková Růženka od Walta Disneye. Zámek se nachází v oblasti Bavorska a patří k obdivuhodným památkám celé Evropy.

Město piva

Pivní festival Oktoberfest je v Německu neodmyslitelně spojen s Mnichovem. Tato akce světového rázu toto německé město víceméně proslavila. V Mnichově však můžete obdivovat i jiné zajímavosti, jakými jsou královský palác Königliche Resident nebo Národní divadlo.


Německo – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Potenciálním rizikem při návštěvě Německa mohou být oblasti s migranty.
  • Díky tomu vznikla vyšší kriminalita ve městech, a to hlavně v noci.
  • Pozor si dávejte na lokální povodně způsobené silnějšími dešťovými přeháňkami.

Německo

Hlavní město
Berlín
Obyvatel
82 358 185
Rozloha
357 023 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
němčina

Cestovní pojištění Německo

Cestovní pojištění Německo

Je cílem vaší cesty Německo? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Německo – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Německo vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…