Cestovní pojištění Nizozemsko

Je cílem vaší cesty Nizozemsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Nizozemsko jinak označované jako Holandsko. Stát nacházející se v severozápadní části Evropy hraničí s Německem a Belgií. Okrajem své plochy se dotýká Severního moře. Povrch tohoto státu je spíše lesnatého a nížinného charakteru. Dokazuje je nejvyšší vrchol země zvaný Vaalserberg, který dosahuje výšky jen 321 metrů nad mořem. Území Nizozemska pokrývá asi dvacet národních parků, takže o přírodní skvosty zde rozhodně není nouze. Zajímavé jsou jak křídové útesy v Limburgu, tak provincie Zeeland a De HogeVeluwe.

Jedna z oblastí Nizozemska je označována jako Zelené srdce. Jde o lokalitu Utrechtu, kde je ryzí kulturní krajina. Mezi vyhledávaná místa tohoto státu patří pochopitelně i města nabytá historickými památkami. Jsou to například Amsterdam, Hagg a Rotterdam. Nepřehlédnutelným symbolem Nizozemska jsou pochopitelně větné mlýny, které lze spatřit na udržovaných zelených plochách. Země se pyšní i velkým množstvím cyklostezek. Údajně jich je zde více jak 30 tisíc kilometrů.


Nizozemsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Amsterdam

Hlavní město Nizozemska a místo skrývající překrásnou architekturu a spoustu uměleckých děl. Dokazuje to například Van Gogh Museum. Dále se to může být Dům Anny Frankové nebo Red Light District. Jde o populární Čtvrť červených luceren. K Nizozemsku patří neodmyslitelně také květiny, což prezentuje Muzeum tulipánů.

Keukenhof

Pokud vám nestačí prohlédnout si Muzeum tulipánů v hlavním městě, zavítejte do největší botanické zahrady světa nesoucí název Keukenhof. Zde se můžete v období od března do května kochat pohledem na krásně rozkvetlé tulipány a jiné květiny.

Rotterdam

Námořní přístav Nizozemska, kde to životem opravdu bují. Navštívit zde můžete tržiště Markthal Rotterdam, k vidění jsou umělecká díla v Museum Boijmans van Beuningen nebo dáte přednost relaxaci v městském parku Kralingse Bos a Plas. Vyhledávané jsou také projížďky obojživelnými autobusy Splashtours.

Haag

Toto nizozemské město není významné jenom tím, že se zde nachází Centrum evropského práva a mezinárodních soudů, včetně řady dalších evropských organizací. Obdivovat zde můžete například palác Huis ten Bosch, palác Binnenhof nebo obrazárnu Mauritshuis.

Kavárenská kultura

Popíjení kávy je Nizozemsku naprosto vlastní. Jde o trend a zvyklost, jíž se věnuje většina tamního obyvatelstva. Lidé si rádi posedí na terasách a venkovních zahrádkách. I díky tomu si můžete vybírat z přemíry vynikajících kaváren.

Země sýrů

Nizozemsko není jen kavárenským rájem a velkým vývozcem dobrého piva. Je to také země sýrů, které zde díky speciálním procesům zrání dosahují těch největších kvalit. S Nizozemskem se pojí především sýry Gouda, Alkmar a Edam.


Nizozemsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při jízdě automobilem si dávejte pozor na všudypřítomné cyklisty.
  • Pokud budete nakupovat konopné produkty, vždy to provádějte pouze ve specializovaných Coffee Shopech.
  • Jako turisté u sebe nesmíte mít žádné zbraně, od nožů až po pepřový sprej. Hrozí za to vysoké pokuty.
  • Na přeplněných místech si dávejte pozor na své osobní věci. Ty mimochodem nenechávejte povalovat v odstaveném vozidle na sedadle.

Nizozemsko

Hlavní město
Amsterdam
Obyvatel
17 366 764
Rozloha
41 526 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
nizozemština

Cestovní pojištění Nizozemsko

Cestovní pojištění Nizozemsko

Je cílem vaší cesty Nizozemsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Nizozemsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Nizozemsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…