Cestovní pojištění Rakousko

Je cílem vaší cesty Rakousko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Rakousko je vnitrozemskou spolkovou republikou, která sousední nejenom s Českem, ale také s dalšími sedmi zeměmi. Stát je rozdělen do několika správních celků, mezi nimiž vyniká Vídeň, Dolní Rakousy, Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko, Korutany, Salcbursko a jiné. Rakousko je aktivním členem v mnoha evropských organizacích. Při návštěvě této země by si turistické jistě neměli nechat ujít krásy velkých měst, jakými jsou Vídeň, Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck.

Rakousko je vyhlášenou evropskou zemí pro svoji malebnou krajinu. Na spoustě území převládají hory, jako třeba Východní Alpy, Karpatské předpolí, Panonská pánev, Vídeňská pánev a ostatní. K největším jezerům Rakouska patří stepní Neziderské jezero. Známou řekou je Inn, Lech, Dunaj a Rýn. Při projíždění této země si lze povšimnout, že Rakušané si hodně zakládají na biozemědělství. Z přírodních dominant zde určitě vedou nejdelší vodopády v Evropě, kterými jsou s 380 metry Krimmelské vodopády.


Rakousko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Salzburg

Krásné panoramatické město zasazené v alpských scenériích. Ve městě se tyčí několik významných památek a pochází odsud takoví velikáni, jako třeba Wolfgang Amadeus Mozart. Za návštěvu stojí Altstadt čili Staré město. Původně středověká tvrz je překrásnou podívanou.

Zell em See

Oblast Rakouska, která každého cestovatele nadchne během jakéhokoliv ročního období. V létě můžete cestovat od jezera k jezeru a kochat se panoramatickým výhledem z hor. V zimě se ze Zell em See stává jedno z neoblíbenějších lyžařských středisek. Nejvyšší horou oblasti je Grossglockner s výškou 3 798 metrů nad mořem.

Vídeň

Hlavní město Rakouska, které patří obecně k dominantním metropolím Evropy. Za návštěvu zde stojí Dóm sv. Štěpána označovaný Stephansdom, zámek Schönbrunn a Muzeum Albertina. Spoustu zábavy si užijete v Pavilonu motýlů a v jednom z nejpopulárnějších zábavních parků, jímž je Prater.

Lázně Laa

Rakousko, to není pouze turistika po horách, ale také příjemná relaxace v lázních. Mezi vyhlášené se v zemi řadí lázně Laa. V nich si užijete koupání v termálních pramenech a dopřejete výhod moderního aquaparku.

Hallstatt

Malebnost, jedinečnost a krása. Přesně takhle by šlo definovat rakouské městečko Hallstatt, odkud lze vyrazit přímo k ledovci Dachstein Salzkammergut. V blízkosti se nachází oblíbená Obří ledová jeskyně, kde je možné pozorovat zamrzlé vodopády.

Graz

Město Graz jinak známé jako Štýrský Hradec. Další z velkých měst Rakouska, které ukrývá spoustu historie prostřednictvím starých památek. Významné je určitě náměstí Hauptplatz. Viditelnou dominantou je hodinová věž nacházející se na vršku zvaném Schlossberg.


Rakousko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Ve velkých městech a na místech s více lidmi dávejte pozor na své osobní věci.
  • Na horách může od ostatních turistů hrozit krádež lyžařského vybavení.
  • Při horských túrách nepřeceňujte své síly a dbejte rad a doporučení zkušených horalů.
  • Při lyžování se raději držte vyhrazených lyžařských tras.

Rakousko

Hlavní město
Vídeň
Obyvatel
8 754 413
Rozloha
83 878 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
němčina

Cestovní pojištění Rakousko

Cestovní pojištění Rakousko

Je cílem vaší cesty Rakousko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Rakousko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Rakousko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…