Cestovní pojištění Rusko

Je cílem vaší cesty Rusko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Ruská federace je největším státem světa, zároveň devátou nejlidnatější zemí. Svou rozlohou zahrnuje téměř celou plochu Asie a zároveň je součástí východní Evropy. Je pravdou, že až 77 % celého území Ruské federace je pokryto oblastí zvanou Sibiř. Zajímavostí je, že Rusko je od Spojených států amerických vzdáleno jen čtyři kilometry v nejbližším bodě. Z pohledu dominant a přírodních krás toho může jistě hodně nabídnout. Jsou to desítky národních parků, přírodních a biosférických rezervací. Dále je to 23 míst zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO.

K významným oblastem Ruska patří kromě Sibiře Ural a Kavkaz. Okraje Ruské federace jsou omílány třemi odlišnými oceány. Jsou to Atlantický oceán, Severní ledový oceán a Tichý oceán. Největší řekou je Jenisej a největším pohořím Elbrus. Hora s výškou 5 642 metrů nad mořem. Návštěva Ruska by měla být obvykle spjata s cestou do některého z významných měst. Třeba do Moskvy, Petrohradu, Novosibirsku, Jekatěrinburgu a Samary.


Rusko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Chrám Kristova Vzkříšení

Významná náboženská stavba Ruska nacházející se v Petrohradu. Chrám zhotovený z červených cihel se pyšní řadou nejrůznějších ozdob. Výstavba tohoto objektu byla zahájena na počátku 19. století a její kopule jsou symbolem mocnosti.

Jezero Bajkal

Důležitá vodní plocha Ruské federace, která z části leží na Sibiři. Obdivuhodná je jeho hloubka. Bajkal je nejhlubším jezerem světa, a dle dosavadních nálezů také i tím nejstarším. Zajímavostí je, že se v něm nachází asi pětina celosvětové zásoby sladké vody.

Moskevský Kreml

Symbol Moskvy, symbol Ruska a symbol sovětské vlády. To je Moskevský Kreml, pod nímž si můžete představit pevnost uvnitř města, jejíž nedílnou součástí je opevnění. Uvnitř Kremlu je řada památek, z nichž významnou je například Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Toto místo začalo být budování ve 12. století.

Ural

Dokonalá příroda a spousta turistických stezek. Přesně tohle je pohoří Ural, které patří k těm nejstarším na planetě Zemi. Dokonalá fauna a flóra se nachází na pomezí mezi Evropou a Asii. Pohoří Ural je označováno Ural Mountains.

Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála je pojmenování pro železniční trať v celkové délce neuvěřitelných 9 000 km. Ta spojuje dvě významná města Ruska. Je to Vladivostok a Moskva. Transsibiřská magistrála vede krásnou přírodou a zastávky jsou na významných místech této země.

Kurská Kosa

Tímto názvem je označován výběžek v moři nebo chcete-li písečný poloostrov. Jde o přírodní rezervaci plnou písku, jež se z části nachází v Rusku a z části v Litvě. Kurská Kosa je dlouhá 98 km. Toto působiště je na seznamu světového dědictví UNESCO.


Rusko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Vyhněte se toulavým psům a jiným zvířatům, protože mohou přenášet nemoci.
  • U vodních ploch je třeba počítat s přemírou komárů.
  • V zimě nepodceňujte teplé oblečení, v sibiřských oblastech hrozí omrzliny.
  • Vyhněte se chudším částem velkých ruských měst.
  • Některé oblasti postihují výraznější deště, vichřice a tím pádem i lokální záplavy.

Rusko

Hlavní město
Moskva
Obyvatel
146 544 710
Rozloha
17 098 246 km2
Časová zóna
GMT+2/12
Měna
ruský rubl
Jazyk
ruština

Cestovní pojištění Rusko

Cestovní pojištění Rusko

Je cílem vaší cesty Rusko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Rusko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Rusko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…