Cestovní pojištění Seychely

Je cílem vaší cesty Seychely? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Seychely představují souostroví v Indickém oceánu. Plným názvem Seychelská republika pokrývá 115 ostrůvků dělících se na Vnitřní ostrovy a Vnější ostrovy. Mezi ty známé patří Mahé, La Digue, Amiranty, Aldabry, Praslin, Coetivy a ostatní. Ze všech ostrovů je obydlena pouhá třetina z nich. Hodně často narazíte na hustý porost deštného pralesa, který se směrem k pobřeží mění v krásné pláže a luxusní letoviska. Ne nadarmo jsou Seychely spojovány s tropickým a exotickým rájem na zemi, k čemuž přispívá i velice bohatá a různorodá fauna a flóra.

Nejrozlehlejším a nejnavštěvovanějším ostrovem Seychel je ostrov Mahé. Právě zde se nachází slavné město Victoria. Tato relativně bohatá země si zakládá především na turistickém ruchu. Nejblíže ze Seychel to budete mít k Africkému kontinentu a k Madagaskaru. Necelá polovina plochy Seychelské republiky je označována jako národní nebo přírodní rezervace, takže o překrásné výhledy po okolí jistě není nouze.


Seychely – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Victoria

Hlavní město Seychel, které je centrem všeho dění. K vidění je zde hinduistický chrám Tempio, ale také pověstné tržiště Victoria Market. Pomyslným symbolem města se stala hodinová věž označovaná Clock Tower. V této oblasti žije přibližně celá třetina obyvatel Seychel.

Atol Aldabra

Unikátní ekosystém a přírodní bohatství. To jsou čtyři korálové ostrovy, kde lze spatřit například želvu obrovskou a řadu dalších vzácných živočichů. Atol je bohatý hlavně na podmořský život. I proto si vysloužil pevné místo na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ostrov Frégaté

Ostrov vyjímající se svou ryzí a nedotčenou přírodou. Právě na něm poznáte minimální zásah člověka do krajiny. Jeho doménou jsou překrásné pláže. V dřívějších dobách sloužil ostrov Frégaté jako útočiště pirátů.

Rezervace Vallée de Mai

Přírodní rezervace rozprostírající se na ostrově Praslin. Na ploše dvaceti hektarů lze obdivovat tropický les, jehož nejznámější dominantou je určitě palma lodoicea seychelská. Tato rostlina mánejvětší semena na světě. Rezervace je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ostrov La Digue

Pokud hledáte na Seychelských ostrovech ty nejkrásnější pláže, potom se vydejte na ostrov La Digue. Třetí nevětší ostrov této republiky není do jisté míry poznamenán drsnou civilizací. Užívat si zde budete kupříkladu na pláži Grondos.

Nejvíce plazů na jednom místě

Seychely se mohou pyšnit i dalším pomyslným prvenstvím, co se týče hustoty plazů na jediném místě. Přesně takovou oblastí je přírodní rezervace nacházející se na ostrově Aride. K tomu si lze připočíst i spoustu endemických rostlin.


Seychely – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Na plážích si dejte pozor na nepříjemné mušky SandFly.
  • Nekoupejte se v místech, kde to není povoleno nebo jsou silné mořské proudy.
  • Ve větších městech si nenechávejte osobní věci a cennosti bez dozoru.
  • Pokud se potápíte, rozhodně nesahejte na žádné živočichy, které dobře neznáte.

Seychely

Hlavní město
Victoria
Obyvatel
92 000
Rozloha
455 km2
Časová zóna
GMT+4
Měna
seychelská rupie
Jazyk
seychelská kreolština, angličtina

Cestovní pojištění Seychely

Cestovní pojištění Seychely

Je cílem vaší cesty Seychely? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Seychely – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Seychely vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…