Cestovní pojištění Mexiko

Je cílem vaší cesty Mexiko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Mexiko je státem Střední Ameriky. Země obklopovaná Karibským mořem, Mexickým zálivem a Tichým oceánem. Mexiko má pouze tři sousedy, kterými jsou Spojené státy americké, Belize a Guatemala. Stát se vyjímá svým dlouhým přímořským pobřežím v délce 9 219 kilometrů. K třetí největší zemi Latinské Ameriky náleží ještě několik ostrovů – Cozumel, Cedros, Tiburón, Ángel de la Guarda a další. Největší řekou v Mexiku je Río Bravo delNorte a nejvyšším vrcholem je Citlaltépetl s výškou 5 636 metrů nad mořem. Zajímavostí je, že tento vrchol je stále pokryt sněhem.

Mexiko protínají čtyři podnebné pásy, takže si zde můžete užít nejenom sněhu, ale především teplá sucha. K vyhledávaným plážím Mexika patří ty nacházející se na poloostrově Yucatán. Typickým příkladem je Mayská riviéra. Mezi přírodní dominanty země se řadí například Středoamerický příkop, vulkanické pásmo CordilleraNeovolcánica, pohoří Sierra Madre delSur a Tabaské nížiny. Mexiko se pyšní spoustou přírodních chráněných území, ať už jsou to národní parky nebo biosférické rezervace.


Mexiko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Mexico City

Hlavní město Mexika jinak označované jako Ciudad de México. Právě v tomto lidnatém městě se nachází významné objekty jako palác PalacioNacional, Chrám Marie Guadalupské, Palác krásných umění a významné náměstí Plaza de la Constitución. To se svou rozlohou řadí k těm největším náměstím světa.

Národní park Palenque

Tento národní park se vyznačuje velice zachovalými pozůstatky mayských staveb. Objevit zde můžete několik významných chrámů, ale také nedaleké vodopády Misol Ha a AquaAzul. Národní park Palenque byl zapsán na seznam světového dědictví v roce 1987.

Oaxaca

Oaxaca je mexickým městem, které se objevuje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Právě uvnitř města máte možnost spatřit španělskou koloniální architekturu a řadu významných památek. Je to například oblast náměstí Plaza de Armas, kde se vyjímá katedrála z roku 1553.

Pueblo

Další z historických měst, jež se prezentuje řadou staveb pocházejících z 16. století. Je to například kostel Inglesia de SantoDimingo, renesanční katedrála, palác CasdelAlfenique a kostel Tempo de San Cistóbal. Obdivuhodné je především historické centrum města.

Zřícenina ChichénItzá

Zřícenina mayského města, která se nachází na poloostrově Yucatán. Prvopočátky výstavby tohoto města začaly již v roce 300 našeho letopočtu. Mezi dochované objekty patří třeba Chrám válečníků, Kukulkánova pyramida, mayské studny a Velké hřiště.

Copper Canon

Přírodní krása v podobě šesti kaňonů. Přesně tak je označováno místo zvané Copper Canon nacházející se v pohoří Sierra Tarahumara. Ze zdejších útesů se naskýtají překrásné výhledy po okolí. Kaňony si můžete projet vlakem, ale také na kole nebo pěšky.


Mexiko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Vždy pijte pouze balenou vodu, nikoliv tu z kohoutku.
  • Nehlaďte si volně se potulující zvířata, která mohou mít vzteklinu.
  • Ve městech u sebe nenoste moc velkou hotovost, hrozí riziko přepadení.
  • Zvýšené opatrnosti dbejte v hlavním městě a Tijuaně.
  • Jižní pobřeží Pacifiku může být zasaženo hurikánem.
  • Díky činným sopkám se může vyskytnout nebezpečí zemětřesení.

Mexiko

Hlavní město
Ciudad de México
Obyvatel
124 574 795
Rozloha
1 964 375 km2
Časová zóna
GMT-5 až GMT-8
Měna
mexické peso
Jazyk
španělština

Cestovní pojištění Mexiko

Cestovní pojištění Mexiko

Je cílem vaší cesty Mexiko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Mexiko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Mexiko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…