Cestovní pojištění Portugalsko

Je cílem vaší cesty Portugalsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Portugalsko je prosluněným státem Pyrenejského poloostrova.Z jedné strany se dotýká Atlantského oceánu, z té druhé sousedí s jedinou zemí, kterou je Španělsko. Pevninským státem však území Portugalska rozhodně nekončí. Náleží k němu také Azory a ostrov Madeira. Doménou této země je několik horských pásem, jakými jsou Serra de Marao, Serra de Noguiera a Serra de Estrela s nadmořskou výškou cca 2 000 metrů. Z pahorkatin lze sejít k nížinám a skaliskům rozprostírajícím se na pobřeží.

Portugalsko se pyšní řadou přírodních úkazů. Jmenovat lze velké řeky Tajo a Douro. Dále je to Lisabonský záliv. V Lisabonu se mimo jiné nachází i sedmnáct kilometrů dlouhý most Vasco da Gama. Ten patří k těm největším v celé Evropě. Kromě Lisabonu lze mezi oblíbenými městy Portugalska zmínit také města Faro, Porto, Braga a Guimaraes. Portugalská republika je dle řady nejrůznějších žebříčků označována jako jeden z nejbezpečnějších států světa. Minimálně se drží na předních příčkách.


Portugalsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Serra de Estrela

Pohoří určené primárně pro milovníky horské turistiky. Tato hora se nachází v národním parku, takže o překrásnou přírodu zde rozhodně není nouze. Nejvyšším vrcholem je hora Torre se svou výškou 1 993 metrů nad mořem. V létě zde vítězí turistika, v zimě lyžování.

Braga

Portugalské město s dlouhou historií. V jeho centru se nachází spousta památek. Možná i proto je Braga přezdívaná jako portugalský Řím. Dokazuje to například kostel BomJesus do Monte. Jedno z významných poutník působišť.

Klášter Jeronymitů

Jeden z nejkrásnějších klášterů v zemi. Jeho situování je v hlavním městě Lisabonu. Tato stavba pochází z 16. století a je doplněna zahradou a fontánou. Klášter Jeronymitů je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Náměstí Praça de Comercio

Lisabon skrývá spoustu neobyčejných krás. Jedním z hlavních symbolů tohoto města je náměstí Praça de Comercio, které je označováno jako nejkrásnější náměstí Evropy. Nejenom, že se odsud domůžete jedinečného výhledu, ale naleznete i spoustu historických památek.

Naleziště Vale do Coa

Archeologické naleziště nabízející skalní útvary pocházející až z doby kamenné. Na vybraných plochách jsou vidět významné malby mapující vývoj člověka. Archeologické naleziště Vale do Coaje ve stejnojmenném údolí řeky Coa.

Porto

Druhé největší město Portugalska. Z pohledu turismu jde o velice oblíbené místo, kde se nachází třeba Most Ludvíka I. označovaný jako Ponte de Dom Luís I. Dále je to Katedrála Sé nebo světově známé knihkupectví LivrariaLello. V Portu jsou velkým lákadlem portské vinné sklepy.


Portugalsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při pohybu na pláži dejte pozor na ryby s jedovatými trny Spider Fish.
  • S drobnější kriminalitou se můžete setkat jen ve velkých městech.
  • V období dešťů může hrozit lokální rozvodnění řek a záplavy.
  • Nejbezpečnějšími oblastmi jsou Azory a Madeira.

Portugalsko

Hlavní město
Lisabon
Obyvatel
10 839 514
Rozloha
92 391 km2
Časová zóna
GMT-1
Měna
euro
Jazyk
portugalština

Cestovní pojištění Portugalsko

Cestovní pojištění Portugalsko

Je cílem vaší cesty Portugalsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Portugalsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Portugalsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…