Cestovní pojištění Jihoafrická republika

Je cílem vaší cesty Jihoafrická republika? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Jihoafrická republika mnohdy označovaná zkratkou JAR je z pohledu ekonomiky nejvíce se rozvíjející zemí afrického kontinentu. V tomto směru patří k nejvyspělejším. Zároveň v ní žije velké množství asijských a bílých obyvatel ve společenství s africkými občany. Jihoafrická republika sousedí se Svazijskem, Mosambikem, Zimbabwe, Botswanou a Namibií. Hodně často je tento stát označován jako Svět v jedné zemi nebo také Boží země. Zajímavostí je, že se zde hovoří jedenácti jazyky, které jsou si rovny.

K významným městům Jihoafrické republiky patří Kapské město, Durban, Johannesburg a Pretorie. Břehy JAR jsou omílány z části Atlantským oceánem a Indickým oceánem. Území Jihoafrické republiky je poměrně rozmanité. Dokazuje to náhorní plošina Highveld, poušť Kalahari, ale i Dračí hory. Nejvyšší vrcholky atakují hranici 3 500 metrů nad mořem. Země je bohatá na pestrou faunu a flóru, což dokazuje třináct národních parků, z nichž ten nejznámější je pravděpodobně Krugerův Park.


Jihoafrická republika – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Krugerův národní park

Jedna z největších přírodních krás Jihoafrické republiky. Park otevřený široké veřejnosti nabízí pozorování afrických zvířat v jejich přirozeném prostředí. Právě na tomto místě lze vidět Velkou pětku. Tu tvoří lvi, nosorožci, sloni, levharti a buvoli.

Kapské město

Město založené v roce 1488 se nachází mezi Stolovou horou a Atlantikem. Známá metropole ukrývá několik zajímavostí, mezi které patří například Židovské muzeum a mys Dobré naděje. Dále je to hrad CastleofGood Hope, věž Clock Tower a Jihoafrické národní muzeum.

Ostrovy JAR

K Jihoafrické republice přiléhá i několik menších ostrůvků, z nichž každý disponuje nějakými přednostmi. Jsou to například přírodou protnuté ostrovy Bird Island a Dassen Island. Za zmínku stojí ještě Robben Island, Dyer Island a v neposlední řadě také Malgas Island.

Národní park Tsitsikamma

Zvláštností tohoto národní parku je fakt, že se rozprostírá na dlouhém pobřežním pásu. Ten vybízí k turistickým výšlapům, protože je lemován úchvatnými skálami. Oblíbený je trek v délce padesát kilometrů v názvem Ottertrail, který vás seznámí nejenom s místní flórou, ale i pestrou faunou.

Johannesburg

Johannesburg je největším městem Jihoafrické republiky. Nalézá se zde komplex zvaný Kolébka lidstva, Muzeum apartheidu, ale také velký mrakodrap Carlton Centre se svou výškou 223 metrů. Zavítat můžete na trh Mai Mai, do muzea Afriky nebo na slavnou květinovou aukci MultifloraFlower Market.

Ráj baobabů

V Jihoafrické republice se nachází velké množství stromůzvaných baobaby. Právě v jejich vnitřních útrobách, které už za dlouhá léta vyhnily, vznikla spousta originálních barů a své místo v nich našli prodejci nejrůznějších služeb. To je určitou originalitou JAR.


Jihoafrická republika – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Dávejte si pozor na výskyt malárie. – například v Krugerově národním parku.
  • Při koupání v oceánu pozor na silné proudy.
  • V přírodě na vás čeká řada nebezpečných a jedovaných živočichů, třeba zmije útočná.
  • Ve velkých městech bují zvýšená kriminalita. Proto se vyhněte vybraným čtvrtím.
  • Při projížďkách zemí nedělejte zbytečné zastávky – hrozí okradení.
  • Jedním z mnoha zlodějů se mohou stát také paviáni.

Jihoafrická republika

Hlavní město
Pretorie
Obyvatel
54 841 552
Rozloha
1 219 912 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
jihoafrický rand
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Jihoafrická republika

Cestovní pojištění Jihoafrická republika

Je cílem vaší cesty Jihoafrická republika? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Jihoafrická republika – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Jihoafrická republika vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…