Cestovní pojištění Rumunsko

Je cílem vaší cesty Rumunsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Rumunsko je státem jihovýchodní Evropy. Území rozprostírající se na Balkánském poloostrově, které se svou malou částí dotýká i Černého moře. Nejvýznamnější přírodní oblastí tohoto státu je delta řeky Dunaje, kde se nachází biosférická rezervace. Ta obsahuje stovky vzácných rostlin a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Doménou Rumunska jsou také Karpaty, třináct národních parků, pohoří Muntii Apuseni, Valašská nížina, Panonská pánev a nejvyšší vrchol v podání hory Moldovean. Ta má výšku 2 544 metrů nad mořem.

Tento největší stát na jihovýchodě Evropy sousedí s Bulharskem, Srbskem, Maďarskem, Ukrajinou a Moldavskem. Obecně jde o chudší zemi, která své kouzlo však skrývá ve zmiňované přírodě. K největším městům Rumunska se řadí Bukurešť, Kluž, Temešvár, Jasy, Constanta a Craiova. Je to především oblast Transylvánie, s níž se v zemi pojí nejrůznější pověsti. Ta nejznámější je o slavném Drákulovi. Rumunsko je součástí Evropské unie.


Rumunsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Transfagarašská magistrála

Ne nadarmo je tato magistrála označována, jako jedna z nejkrásnějších cest světa. Jde konkrétně o silnici s číslem DN7C, které mnozí cestovatelé říkají Cesta světa. Táhne se horským prostředím a přírodním krásami s jedinečným výhledem.

Bukurešť

Nejlidnatější a zároveň hlavní město Rumunska. Nachází se v jižní části tohoto státu. Ve městě můžete navštívit třeba Náměstí revoluce, Vítězný oblouk, Palác parlamentu nebo vyhlášenou koncertní síň Athenaeum. Za návštěvu stojí i Městské akvárium.

Klášter Horezu

Horezu Monastry je pojmenování jednoho z několika církevních objektů pocházejícího z konce 17. století. Klášter je součástí ostatních náboženských budov a dřevěných kostelů rozesetých po Rumunsku. Všechny tyto stavby jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Oblíbené národní parky

K těm nejvyhledávanějším přírodním oblastem patří Národní park Retezat a Národní park Rodna. Jde o místa s bohatou faunou a flórou. Tím dalším je Národní park Delta Dunarii neboli Delta Dunaje. Pro jeho krásu se objevil i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rumunské Karpaty

Pasoucí se stáda koz a ovcí, překrásný výhled po okolí, čistá příroda a možnost vysokohorské turistiky. To jsou rumunské Karpaty v celé své kráse. Jejich největší dominantou je hora Moldoveanu, která je výzvou pro mnohé cestovatele.

Mamaia

Jde o poměrně vyhledávané rumunské letovisko nacházející se na březích Černého moře. Kromě písečných pláží si užijete Park AquaMagic nebo zavítáte do pozoruhodné až bláznivé vesničky Satul de Vacanta.


Rumunsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Pozor na pastevecké psy, kteří jsou neustále v pozoru a chrání své stádo.
  • Od toulavých psů dejte ruce pryč kvůli možnému přenosu vztekliny.
  • V horách můžete narazit na volně se pohybující vlky.
  • Večer raději nenavštěvujte odlehlejší a temnější lokality měst.
  • Neparkujte v odlehlých oblastech, kde hrozí riziko krádeže.

Rumunsko

Hlavní město
Bukurešť
Obyvatel
19 653 136
Rozloha
238 391 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
rumunská leu
Jazyk
rumunština

Cestovní pojištění Rumunsko

Cestovní pojištění Rumunsko

Je cílem vaší cesty Rumunsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Rumunsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Rumunsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…