Cestovní pojištění Bulharsko

Je cílem vaší cesty Bulharsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Bulharsko je oblíbeným dovolenkovým rájem nacházejícím se v jihovýchodní Evropě. Tento unikátní stát okupuje Balkánský poloostrov a pyšní se dlouhým pobřežím v délce 354 kilometrů omílaným Černým mořem. Bulharsko má krásnou přírodou, kterou tvoří například Stara planina, řeka Dunaj, Dolnodunajská nížina, Karpaty, ale také horský systém tvořený klíčovými body Rodopy a Pirin. Tento stát sousedí s Tureckem, Řeckem, Makedonií, Srbskem a Rumunskem. Poměrně značnou část obyvatelstva zde tvoří Romové a Turci.

Z evropského pohledu je Bulharsko jedním z nejstarších států vůbec, protože jeho oficiální vznik proběhl v roce 681. Při návštěvě této destinace se připravte na to, že Bulhaři kývou hlavou opačně nežli my. To znamená, že souhlasný pokyv je NE a naopak nesouhlasný pokyv je ANO. Kromě přírody ukrývá Bulharsko řadu krásných letovisek navštěvovaných především v rámci letních dovolených. Mimo jiné disponuje řadou památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.


Bulharsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Katedrála sv. Alexandra Něvského

Jeden z nejvýznamnějších náboženských objektů v zemi leží v hlavním městě Sofie. Objekt je zajímavý nejenom svou působivou architekturou, ale také velikostí. Narazit zde můžete na mramor, zlato, mozaiky a další ozdobné prvky. Její dokončení proběhlo v roce 1904.

Vitosha Mountain

Výzva pro vyznavače přírody a krásných scenérií. Bulharské pohoří Vitoša je plné zeleně a prezentuje přemíru turistických tras. Pro zkrácení cesty směrem k vrcholu lze využívat praktických lanovek. Nejvyšší vrchol tohoto pohoří dosahuje výšky 2 290 metrů nad mořem.

Nesebar

Název starého města, které se v poslední době stalo cílem mnohých turistů. Obdivuhodné je zde především historické centrum. To je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město samo o sobě nabízí nejenom překrásnou architekturu přispívající k dobové atmosféře, ale i jedinečné pláže.

Údolí růží

Milovníci růží mají dozajista vybráno. Je to Rose Valley neboli Údolí růží táhnoucí se asi 120 kilometrů. Právě celá tato plocha je pokryta přemírou růží. Ty jsou pěstovány kvůli růžovému oleji. Ten se přidává do parfémů a kosmetiky. Pravidelně zde probíhá Festival růží.

Národní park Pirin

Přírodní dominanta Bulharska. Nejstarší přírodní park, který je veden na seznamu světového dědictví UNESCO. Narazit zde můžete na borovice staré několik stovek let, divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí, vodní plochy, ale i nejvyšší vrchol Vichren. V této lokalitě dokonce žijí i medvědi.

Nejzdravější kuchyně v Evropě

S Bulharskem se pojí ještě jeden velice zajímavý klad. A tím je místní gastronomie založená na slunečnicovém oleji, pražených rybách a kuřecím masu. Obvykle jsou tvořeny pokrmy lehce stravitelné a prospěšné pro zdraví. Jídla lze ochutnávat v libovolných hospodách označovaných jako Mechany.


Bulharsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Pozor na drobné krádeže ve větších městech.
  • Taxikáři nebo hospodští se mohou snažit nadsazovat ceny.
  • K výměně peněz používejte pouze osvědčené směnárny v zemi.
  • Nepodceňujte zhoršený stav některých silničních úseků.
  • Hlídejte si auto u čerpacích stanic. Místní zloději vymýšlí cokoliv, aby vám znemožnili jízdu a následně okradli.

Bulharsko

Hlavní město
Sofie
Obyvatel
7 050 034
Rozloha
110 994 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
lev
Jazyk
bulharština

Cestovní pojištění Bulharsko

Cestovní pojištění Bulharsko

Je cílem vaší cesty Bulharsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Bulharsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Bulharsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…