Cestovní pojištění Finsko

Je cílem vaší cesty Finsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Skandinávská země nacházející se v severní části Evropy. Takové je Finsko, které sousedí s Ruskem, Švédskem, Norskem a Estonskem. Tuto zemi obklopují hned tři vodní plochy. Vedle Baltského moře je to ještě Botnický záliv a Finský záliv. Parlamentní republika s nejkvalitnější demokracií na světě má jednu z nejlepších ochran životního prostředí. Finsko je lokalitou plnou překrásných jezer zabírajících plochu až 10 % země. K tomuto státu zároveň náleží přemíra menších ostrůvků. Konkrétně jde o 179 584 ostrovů.

Při návštěvě Finska si povšimnete především rovinatého terénu, jež je doplňován mírnějšími kopci. Tím nejvyšším bodem Finska je hora Halti s výškou 1 328 metrů nad mořem. Na území tohoto státu se mimo jiné nachází čtvrté největší jezero v Evropě, kterým je Saimaa. Vzhledem k tamnímu klimatu všechny jezera v zimě zamrzají, na což má vliv Golfský proud. Finsko je zajímavé tím, že se v něm nachází 37 národních parků, takže o přemíru krásné zeleně a přírody zde rozhodně není nouze.


Finsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Helsinky

Ve Finsku rozhodně nesmíte vynechat hlavní město Helsinky. To skrývá překrásnou architekturu a řadu významných staveb. Je to například Uspenská katedrála, zoologická zahrada na ostrově Korkeasaari a katedrála Tuomiokirko. Situován je zde největší přístav Finska.

Národní park Nuuksio

Místo ideální pro milovníky rozmanité přírody. Jde o jeden z nejdostupnějších národních parků Finska, rozkládající se na ploše 42 km2. V jeho útrobách se nachází spousta stezek procházejících mezi skálami, bažinami, močály a překrásnými jezery.

Kostel v Petäjävesi

Dobová památka prozrazující charakter staveb ve Finsku a prezentující originální severskou architekturu. Objekt budovaný od roku 1763 je zasazen do dokonalé přírodní scenérie. Kostel v Petäjävesi je luteránského typu a obsahuje řadu gotických prvků.

Pevnost Suomenlinna

Pevnost umístěná poblíž hlavního města Helsinek, která je vyhledávaným cílem mnohých turistů. A to především díky zachovalé podobě a muzeím nacházejícím se uvnitř samotné stavby. Pevnost Suomenlinna bylo zhotovena v roce 1748 a její cíl byl poměrně zásadní. Ochrana města směrem od moře.

Historické centrum města Raumy

Tento nejstarší finský přístav stojí rozhodně za návštěvu. Městečko Raumy v sobě ukrývá historickou část, která je doslova synonymem severské architektury. Zachovalé a udržované domy v tradičním zpracování a barvách vybízí k procházkám malebnými uličkami.

Jezerní oblast

Ve střední a východní části Finska se vám dostane výběru z desítek tisíc jezer nacházejících se v tzv. jezerní oblasti. Přemíra vodních ploch vhodných nejenom k rybolovu, ale také k projížďkám na lodích. Tím nejznámějším jezerem je Saimaa.


Finsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V oblasti Laponska není vhodné chodit do divoké přírody bez průvodce.
  • Nepodceňujte kapsáře ve velkých a přeplněných městech.
  • V létě se připravte na značné množství komárů u vodních ploch.
  • Je lepší vyhýbat se přistěhovaleckým čtvrtím.

Finsko

Hlavní město
Helsinky
Obyvatel
5 535 400
Rozloha
338 432 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
euro
Jazyk
finština

Cestovní pojištění Finsko

Cestovní pojištění Finsko

Je cílem vaší cesty Finsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Finsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Finsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…