Cestovní pojištění Dánsko

Je cílem vaší cesty Dánsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Dánsko je sociálně a ekonomicky rozvinutou zemí nacházející se na severu Evropy. Jde o stát s parlamentní monarchií, který společně s Faerskými ostrovy a Grónskem utváří velké skupenství, jemuž se říká Dánské království. Břehy Dánska jsou omílány Baltským mořem. Součástí Dánska rozkládajícího se na Jutském poloostrově je několik stovek menších ostrůvků. Některé z nich jsou obyvatelné. Většina území je především nížinatého charakteru, což dokazuje nejvyšší bod v nadmořské výšce kolem 171 metrů nad mořem. Je to Yding Skovhøj a Møllehøj.

Tato evropská destinace je spojena nejenom s kulturním, ale hlavně přírodním zážitkem. Jmenovat lze kupříkladu největší jezero Arresø, řeku Gudenå a velký výskyt volně žijících živočichů, jakými jsou sobi, jeleni, vlci, medvědi, lasice a další. Při návštěvě Dánska si lze povšimnout odlišné doby denního světa. Rozdíly jsou především mezi zimou a létem. Jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků v zemi je jízdní kolo. Aut je tu na počet obyvatel asi nejméně v celé Evropě.


Dánsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Hrad Kronborg

Dominantní stavba nacházející se ve městě Helsingor. To leží na ostrově Sjaelland. Hrad byl vybudován v roce 1420 a dodnes je ve velice zachovalém stavu. Celý je vystavěn v renesančním stylu a jeho nedílnou součástí jsou různé expozice, včetně Muzea mořeplavby, hradních kasemat a slavných děl Shakespeara.

Tivoli

Název zábavního parku rozkládajícího se v Kodani. Jeho historie sahá až do roku 1843 a je zde umístěna i nejstarší horská dráha na světě, která byla vybudována v roce 1914 a nese název Rutschebanen. Velice často se zde konají společenské akce a nechybí ani koncertní síň a divadlo.

Zámek Egestov Slot

Vodní zámek Egestov Slot pochází z 16. století. Označení „vodní“ získal proto, že kompletně celý stojí uprostřed vodní hladiny na ostrově Fyn. A to na dubových kůlech. Jeho nedílnou součástí jsou překrásné zahrady a pro nadšence také labyrint. Řadí se do skupiny nejhezčích vodních hradů v celé Evropě.

Legoland

Dánsko není pro nic za nic označováno jako zemí „kostiček“. Právě zde můžete u města Billung najít slavný Legoland. Poblíž něho je situována i samotná továrna na výrobu této celosvětově oblíbené stavebnice. Dánský Legoland vznikl v roce 1968.

Útes Stevns Klint

Jedna z významných přírodních památek Dánska, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Vápencový útes nabízí překrásnou podívanou. Jeho výška je kolem čtyřiceti metrů a celková délka dosahuje patnácti kilometrů.

Most Storebælt

Zajímavým unikátem Dánska je nejdelší vysutý most v Evropě, který spojuje ostrovy Fyn a Sjælland. Jeho součástí je silniční i železniční doprava. Celková délka je rovných sedm kilometrů. Výška nad mořskou hladinou je 72 kilometrů.


Dánsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Vyvarujte se kontaktu s přistěhovalci.
  • V noci nechoďte do oblasti hlavního nádraží a čtvrti Christianie.
  • Při zimní návštěvě Dánska počítejte s výraznější sněhovou pokrývkou.
  • Dopravní přestupky jsou zde spojeny s vyššími tresty.
  • Maximální povolená hladina alkoholu v krvi při řízení vozidla je 0,5 promile.

Dánsko

Hlavní město
Kodaň
Obyvatel
5 739 963
Rozloha
43 094 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
dánská koruna
Jazyk
dánština

Cestovní pojištění Dánsko

Cestovní pojištění Dánsko

Je cílem vaší cesty Dánsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Dánsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Dánsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…