Cestovní pojištění Nový Zéland

Je cílem vaší cesty Nový Zéland? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Nový Zéland je státem skládajícím ze dvou hlavních ostrovů. Je to Jižní Nový Zéland a Severní Nový Zéland, k nimž náleží ještě další přidružené ostrůvky. Stát ležící v Tichém oceánu, konkrétně v Pacifiku. Mezi oběma velkými ostrovy se nachází Cookův průliv. Povrch Nového Zélandu je velice pestrý a dokáže nabídnout vše od písečných zátok až po zasněžené hory. Ostatně, nejvyšším vrcholem je Mount Cook s výškou 3 754 metrů nad mořem. Zajímavostí je i kopec s nejdelším názvem na světě. Jeho znění jeTaumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.

Nový Zéland je situován asi dva tisíce kilometrů od Austrálie. Vedle jezer a řek patří k přírodním dominantám Canterburská nížina nebo tři oblasti uvedené na seznamu světového dědictví UNESCO. Jsou to novozélandské subantarktické ostrovy, Národní park Tongariro a Te Wahipounamu. Nový Zéland je spjat i s natáčením slavného filmu Pán Prstenů, a to především kvůli rozmanité a nádherné přírodě.


Nový Zéland – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Bay of Islands

Zátoka Bay of Islands se skládá ze 140 ostrůvků a patří k často navštěvovaným místům na Novém Zélandu. Nachází se zde několik menších městeček s historickými objekty a možnost provozovat neomezené množství vodních sportů.

Národní park Tongariro

Jeden z nejstarších národních parků v zemi. Právě v jeho prostorách se tyčí hora Ngauruhoe. Spousta míst zde vzniklo díky dřívějším sopečným aktivitám. Z vyšších bodů se nabízí ohromující výhled. Ne nadarmo je tento národní park označován jako nejkrásnější místo Nového Zélandu.

Skytower

Když se řekne Nový Zéland, neodmyslitelně k němu patří i obří televizní věz Skytower nacházející se ve městě Auckland. Její celková výška je 328 metrů. Ve vysoké výšce můžete využít některé ze tří tamních restaurací.

Mount Cook

Nejvyšší hora Nového Zélandu zasazená do jedinečného národního parku. I proto si vysloužila zápis na seznam světového dědictví UNESCO. V maorštině je tento přírodní monument označován slovem Aoraki. Jsou zde překrásná ledovcová jezera.

Jezero Wanaka

Lake Wanaka je jezerem nacházejícím se u stejnojmenného města. Hned poblíž Národního parku Mount Aspiring. Jezero je navštěvované především pro krásnou přírodu ve spojení s letními a zimními sportovními aktivitami.

Poloostrov Coromandel

Tento poloostrov je vyhledávaný kvůli tamním termálním pramenům. Takové místo je označováno jako Hot Water Beach a a jsou zde pořizovány ty nejlepší fotografie světa. Na poloostrově Coromandel můžete navštívit také jeskyni Cathedral Cove.


Nový Zéland – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Nepříjemností mohou být malé štípající mušky sandflies.
  • Nový Zéland je jednou z nejbezpečnějších zemí světa.
  • Jediné riziko drobných krádeží vám hrozí od ostatních turistů.
  • Občas se můžete setkat se zemětřesením, nejde však o nic výraznějšího.

Nový Zéland

Hlavní město
Wellington
Obyvatel
4 414 400
Rozloha
268 680 km2
Časová zóna
GMT+12
Měna
novozélandský dolar
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Nový Zéland

Cestovní pojištění Nový Zéland

Je cílem vaší cesty Nový Zéland? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Nový Zéland – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Nový Zéland vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…